„Vabzdžiai“ (ugdymo srities „Bendravimas“ pamokos parengiamosios mokyklos grupėje santrauka). Vabzdžiai. Parengiamosios grupės „Detektyvų agentūra“ ekologijos pamokos santrauka

Tikslas: kelti susidomėjimą vabzdžių pasauliu; ugdyti stebėjimo įgūdžius.

Įranga: stalai; vabzdžių pasaulį reprezentuojantys eksponatai.

Personažai

Pamoka apima vaikų mokymą atskirti žalingą ir naudingi vabzdžiai, jūs negalite iš karto nužudyti vabzdžio nieko nežinodami. Pvz., Gaidžionis gražus, bet jis – kenkėjas. O štai juodas žemės vabalas su nemalonus kvapas- mūsų padėjėjas, naikinantis šliužus.

Mokytojas. Ir vėl turime mįslių.

Staiga gėlė pradėjo judėti,

Jis atsistojo ir leidosi į kelią.

Sparnai aukštyn ir žemyn.

Nagi, gėlele, žemele. (Drugelis.)

Ant dešros yra daug kojų,

Bet ji vos juda.

Žalias kaip agurkas

Ir gauruota nugara. (Vikšras.)

Aš vis dar skraidau ir dūzgiu,

Tada sėdžiu ant šakos,

Žiūriu į visas puses.

Aš tau nesakysiu, kas aš esu. (Klaida.)

Groju smuiku

Su daina kviečiu draugus.

Tirli-tirli-tirli-li!

Nuo aušros iki aušros. (Žiogas.)

Žmonės dirba kartu

Jis šliaužia į kalną.

Čia vyksta statybos

Visą dieną. (Skruzdėlės.)

Pina šilko siūlus,

Gyvena tamsiame kampelyje.

Nagi, skrenda, skrisk,

Palik gyvenimą šešėlyje. (Voras.)

Jo smuikas groja

Jaučiuosi mieguistas.

Dainuok, girgždėk, trašk, mano drauge,

Tu neramus... (Svirplė.)

Sraigtasparnis toliau skrido,

Visur buvo vapsvų ir musių.

Nusivylė

Auksinės akys. (Laumžirgis.)

Atrodo kaip maža bitė

Visos gauruotos, pūkuotos, gražios.

Labai garsiai dūzgia

Net oras dreba. (Kamanė.)

Mokytojas. Apie ką mes spėjome? Kaip galima tai pavadinti vienu žodžiu? (Vabzdžiai.)

Taigi mes juos aplankysime.

PASAKA

Saulė siuntė spindulius į žemę, kad pažadintų nuo žiemos pavargusį pasaulį. Musės pirmosios pabudo ir pradėjo šildyti nugaras. Ir tada laiku atvyko valkata voras, per žiemą išalko ir pradėjo sėlinti musių link. Kas pražiopsojo, atsidūrė jo burnoje. Iš žievės plyšių išskrido avilių drugelis. Ji išskleidė savo plytų raudonumo sparnus juodomis dėmėmis, pasisveikino su saule ir padėkojo už šviesą ir meilę.

Kamanės zujo giliu balsu ir nuėjo prie gluosnio gerti saldaus nektaro. Tada jie suskubo statyti savo urvinius namus žemėje.

O štai pušų spygliais nuklotas piliakalnis. Tai skruzdžių namas. Jo gyventojai po ilgos žiemos išsekę ir dabar šildosi saulėje.

Ir tada visas pasaulis pradėjo niūniuoti ir dainuoti. Galima išgirsti tūkstančius garsų.

Staiga visas sniegas ištirpo, o žemė apsipylė gėlėmis. Ši vasara ištiesė rankas pavasariui.

Sklandžiai išskleidusi sparnus ji pakilo aukštyn Boružė. Ji išskrido ieškoti grobio. Ir štai grobis. Tai amarai, maži žali vabzdžiai, siurbiantys augalų sultis. Į amarus įsmeigiau savo mažas iltis, suvalgykime. Paskambinau savo draugams, kad padėtų man kovoti su bjauriais žaliais amarais. Staiga atskubėjo paukščiai ir norėjo suėsti boružėlę. Tačiau taip nebuvo. Ant jos letenų pakibo nuodingi lašeliai. Paukščiai jautėsi blogai. O raudona sparnų spalva žeidžia akis. Daugiau jos nepalietė.

Medžių miške yra daug pavojingi priešai. Pavojingiausi taip pat mielai skraido. Gaidžionis minta medžių lapais, o jų lervos – jaunų spygliuočių medžių šaknis.

Šilkaverpių drugių vikšrai yra dideli rijuoliai ir minta įvairių medžių lapais.

Kaip apsaugoti mišką? Ir taip: miškas turi ne tik priešų, bet ir draugų. Jie padės.

Mokytojas. Apibendrinkime žinias.

Klausimai:

Kas pirmas pabudo pavasarį?

Kur žiemojo drugelis dilgėlinė?

Kas pirmas atskrido prie gluosnio? Kodėl?

Kieno namas ant kalvos?

Apibūdinkite boružėlės aprangą.

Kokią naudą tai duoda?

Kokie vabalai jiems pavojingiausi?

Vaikai atsako į klausimus.

Mokytojas. Pažiūrėkime video serialą „Miško vabzdžiai“ (arba skaidres).

Pratimas: nupieškite vabzdžius, kurkite pasakas ar istorijas. Patartina sukurti atvirukų apie vabzdžius kolekciją.

Amžiaus grupė: ikimokyklinis

Tikslas: Elementarių gyvosios gamtos sampratų įvaldymas.

Programos turinys

Ugdymo tikslai: išmokyti atpažinti vabzdžius pagal aprašymą, sisteminti vaikų žinias apie vabzdžius.

Vystantis: lavinti logiką, mąstymą, dėmesį.

Ugdomasis: ugdyti rūpestingą požiūrį į viską, kas gyva.

Parengiamieji darbai: skaityti kūrinius apie vabzdžius, žiūrėti iliustracijas, enciklopedijas, užduoti mįsles, rinkti iškarpytas nuotraukas šia tema, palaikyti pokalbius „Kas yra vabzdžiai?“, „Ar vabzdžiai neša žalą ar naudą?

Žodyno darbas: šešiakojis, vandens strideris, įpjova.

Medžiagos ir įranga: mįslės apie vabzdžius, pristatymas - „Vabzdžiai“, fitballai pagal vaikų skaičių, pakuotė su raide ir žaidimais „Kas papildomai?“, „Sulenk paveikslėlį“, „Atspėk vabzdį“.

Veiklos eiga:

Auklėtojas. Vaikinai, šįryt paštininkas atnešė mums siuntinį darželis. Jis skirtas jums. Pažiūrėkime, kas jame yra? (Atidaro ir išima diską.) Įdomu, kas jį mums atsiuntė ir kas jame yra? Ir štai laiškas. Tai iš miško iš mūsų draugo senelio - Au. Aš tau perskaitysiu, ar norėtum?

„Sveiki, mieli vaikinai! Kaip ir žadėjau, siunčiu jums filmuką apie miško gyventojus. Norėdami sužinoti, apie ką jis, turite atspėti mįsles, kurias jums siunčiu. Taip pat duodu jums žaidimų, labai tikiuosi, kad jie jums patiks. Štai senelio Au mįslės.

Ryškia suknele fashionistas yra pasivaikščiojimo medžiotojas,

Skrenda nuo gėlės ant gėlės, kai pavargsta, ilsisi.

Kas jį nužudys, tas pralies savo kraują.

Ji ima sultis iš gėlių

O koriuose kaupiasi saldus medus

Pievoje gyvena smuikininkas,

Jis vilki fraką ir vaikšto šuoliu.

(Žiogas)

Taškas, taškas, du kabliukai -

Tai yra vabalo kojos.

Dešinėje yra taškas, kairėje - taškas.

Juodai dėmėti šonai.

(Boružė)

Vaikinai, kaip vienu žodžiu galima pavadinti drugelį, žiogą, uodą, boružėlę ir bitę? (Vabzdžiai)

Vabzdžiai yra didžiausia gyvūnų grupė. Žodis „vabzdžiai“ kilęs iš žodžių „įpjova“, „įpjauti“. Atidžiai apžiūrėjus drugelio ar vabalo pilvą, ant jo galima pamatyti skersines juosteles, tarsi pilvas būtų įpjautas. Kaip manote, kodėl vabzdžiai vadinami „šešiakojais“? (Kadangi jie turi šešias kojas.) Taigi filmas, kurį mums atsiuntė senelis Au, yra apie vabzdžius. Pažiūrėkime.

Pirma skaidrė – „Bitė“

Mažas šuo
Neloja, neloja,
Ir skaudžiai kandžiojasi.
(Bitė)

Antra skaidrė - „Skruzdėlės“ Darbo žmonės
Jis visą dieną užsiėmęs,
Jis statosi namą prie kelmo.
Tai namas su tūkstančiu langų!
(Skruzdėlės ir skruzdėlynas)

Trečia skaidrė – „Uodai“

Ne žvėris, ne paukštis,
Nosis kaip mezgimo adata.
Kur sėdi
Gali būti pralietas kraujas.
(uodas)

Ketvirta skaidrė – „Drugelis“

Ne paukštis, o su sparnais:
Skraido virš gėlių
Renka nektarą.
(Drugelis)

Penkta skaidrė – „Žiogas“

Pavadinau nuo kalvio,
Spalva agurkų.
(Žiogas)

Šešta skaidrė – „Vabalas“

Čerenas, bet ne varnas,
Ragas, o ne jautis,
Jis skrenda, o ne paukštis.
(Klaida)

Septintoji skaidrė – „Skristi“

Kas aukštyn kojomis virš mūsų?
Jis vaikšto nebijodamas,
Nebijo kristi
Skraido visą dieną
Ar visiems nuobodu?
(Skristi)

Aštuntoji skaidrė – „Ladybug“

Kuri karvė, atsisveikink
Ar jau kam nors davei pieno?
(Boružė)

Devintoji skaidrė – „Laumžirgis“

Ji čiulpia visą dieną
Ir ji nenori tylėti:
Jis tau viską papasakos, viską aptars,
Tai visus supyks, visus pažadins.
(Laumžirgis)

Fiziniai pratimai naudojant fitballs

Vaikinai, dabar kviečiu jus žaisti. Visi pasiėmė fitballus, aš užduosiu klausimą, o jūs atsakysite, jei „taip“ šoksite, jei „ne“ tiesiog sėdėsite. Pasiruošę? Ar žiogai yra vabzdžiai? (Taip)

Ar visi vabzdžiai valgo augalus? (Ne)

Visi drugeliai pirmiausia yra vikšrai (taip)

Ar yra kandžių? (Taip)

Ar vabzdžiai turi šešias kojas? (Taip)

Ar žiemą lauke galima pamatyti vabzdžių? (Ne)

Ar yra toks vabzdys – elnias vabalas? (Taip)

Ar voras yra vabzdys? (Ne)

Ar reikia vabzdžių ant žemės? (Taip)

Padėkite mankštos kamuoliukus ir atsisėskite. Pažiūrėsiu į pakuotę ir ištrauksiu kitą žaidimą, kurį mums atsiuntė senelis – o, jis vadinasi „Kas papildomas? Aš pasakysiu žodžius, o jūs turite pasirinkti papildomą žodį ir paaiškinti, kodėl jis yra papildomas.

Uodas, musė, vapsva, bitė, vilkas. (Papildomas yra vilkas, nes jis yra gyvūnas, o visi kiti yra vabzdžiai.)

Laumžirgis, musė, gandras, žiogas, skruzdėlė. (Papildomas gandras yra paukštis)

Svirplė, vapsva, skruzdėlė, lėlė, vabalas. (Papildoma lėlė yra žaislas)

Drugelis, bitė, lydeka, vabalas, uodas. (Papildoma lydeka yra žuvis)

Kitas žaidimas, kurį mums atsiuntė senelis Au, vadinasi

„Sulenk paveikslėlį“ Vaikinai, kiekvienam duosiu po voką, jame yra iškirptos nuotraukos, norint sužinoti, kas pavaizduota paveikslėliuose, reikia juos sulankstyti. Pažiūrėkime į mūsų paketą ir pažiūrėkime, kokį kitą žaidimą mums atsiuntė senelis Au. O kitas žaidimas vadinasi „Atspėk, koks tai vabzdys? Jūs ateisite ir išsirinksite vieną kortelę ant stalo. Tada turite apibūdinti vaikams vabzdį, kuris rodomas jūsų paveikslėlyje. Ir vaikai turi atspėti.

1 vaikas. Šis vabzdys turi ilgą pilvą ir dideles akis, jis yra labai gobšus. "Laumžirgis"

2-as vaikas. Šie vabzdžiai gyvena didelėse šeimose. Jie kelia daug kartų už juos sunkesnį krovinį, jų namas atrodo kaip krūva. "Skruzdėlės"

3 vaikas. Šis vabzdys turi didelius gražius sparnus. Minta nektaru. "Drugelis"

4 vaikas. Šis vabzdys yra žalios spalvos ir turi ilgas užpakalines kojas. Toli šoka. "Žiogas"

5 vaikas. Šis vabzdys gali įgelti ir turi dryžuotą pilvą. Namas, kuriame jis gyvena, vadinamas „bičių aviliu“.

6 vaikas. Šis vabzdys cypia ir geria kraują. "uodas"

7 vaikas. Šis vabzdys turi ilgas kojas, gali bėgioti vandeniu ir neskandina „Water Strider“

8 vaikas. Šis vabzdys stato namus iš popieriaus ir įgelia dryžuotą pilvą. "Vapsva"

Puiku vaikinai! Ar jums patiko žaidimai ir filmas, kurį atsiuntė senelis Au? (Taip) Ką, jūsų nuomone, reikėtų daryti? (Parašyk laišką seneliui Au ir padėkok jam.) Mes būtinai tai padarysime su jumis.

Tema:Skaičių derinimas sudaiktavardžiai tema „Vabzdžiai“

Tikslai: Pataisomoji ir auklėjamoji: Patikslinti žinias apie vabzdžius ir jiems būdingus požymius; giminių būdvardžių daryba; skaitvardžių sutapimas su daiktavardžiais; sudėtingų sakinių kūrimas su jungtuku „nes“; prielinksnio „pagal“ vartojimas. Korekcinis ir vystomasis: loginio mąstymo ir dėmesio ugdymas. Pataisomoji ir auklėjamoji: ugdyti dėmesingą požiūrį į žodį; teigiama motyvacija mankštintis. Įranga: kliringas; objektų paveikslėliai, vaizduojantys vabzdžius; kortelės su skaičiais; temos paveikslas „Nuostabioji šlaitas“.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Logopedas.Šiandien siūlau pasivaikščioti į nuostabią proskyną. Pažiūrėkite, kiek aplinkui gėlių. Pieškite gėles pirštais.

(Vaikai atlieka užduotį)

Užuoskite juos.

(Vaikai giliai įkvepia per nosį ir iškvepia per „vamzdelį“)

Bet drugeliai praskriejo pro šalį, vabzdžiai ir kirminai.

(Vaikai atlieka pirštų pratimus)

2. Praneškite apie pamokos temą

Logopedas. Kas yra uodas, musė, žiogas, drugelis?

Vaikai. Vabzdžiai.

Logopedas. Kokius dar vabzdžius žinai?

Vaikai. Laumžirgis, skruzdėlė, tarakonas ir kt.

3. Leksiko-gramatiniai žaidimai ir pratimai

- „Pasirink žodį“ veiksmažodžių parinkimas žodžiui vabzdžiai: skristi, įkąsti, įgelti, kenkti, išlįsti, dirbti, užmigti ir kt.

- „Pasirink ženklą“ požymių parinkimas, giminių būdvardžių formavimas. Kamuolio žaidimas.

Logopedas. Aš metau tau kamuolį ir užduodu klausimą, o tu atsakai ir meti kamuolį atgal man.

Koks vabalas?

Vaikas. Didelis, raguotas ir kt.

- „Ketvirtasis ratas“ Rodomos nuotraukos.

Musė, skruzdėlynas, bokštas, bitė.

Laumžirgis, vabalas, vikšras, šuo.

Uodas, bitė, drugelis, liūtas ir kt.

4 . Pirštų gimnastika:"Vabzdžiai"

Kartu skaičiuojame pirštus – vadiname juos vabzdžiais.

Drugelis, žiogas, musė Tai vabalas su žaliu pilvu.

Kas čia skambina?

O čia uodas skraido!

Slėpti! (slepia rankas už nugaros)

5. Fizinis pratimas: „Laumžirgis“

Štai koks yra laumžirgis -

Labai apvalios akys.

Sukasi kaip malūnsparnis:

Dešinė - kairė, atgal - į priekį.

Pakelkite pečius

Pašok, žiogai!

Sėdėjome ir valgėme žolę,

Klausyk tylos...

6. "Kiek vabzdžių yra ant gėlės?" skaitvardžių sutapimas su daiktavardžiais.

Kiekvienas vaikas turi vabzdžio paveikslėlį.

Logopedas parodo skaičių (nuo 1 iki 5). Vaikas turi sudaryti sakinį: „Ant gėlės yra 3 skruzdėlės“.

7. Žaidimas „Kur pasislėpė vabzdžiai“

Ant lentos yra paveikslas, vaizduojantis proskyną.

Logopedas. Numatomas stiprus lietus. Visi vabzdžiai yra paslėpti, pabandykite juos rasti.

Vaikai. Vikšras po obuoliu.

Drugelis pasislėpė po ramunėlėmis.

Po krūmu šliaužė ūsuotas vabalas. ir kt.

8. Darbas sąsiuviniuose: drugelių šešėliavimas.

Logopedas. Vaikinai, atspėk mįslę.

Gėlė miegojo ir staiga pabudo,

Aš nebenorėjau miegoti.

Jis pajudėjo, pakilo, pakilo ir nuskrido.

(Drugelis)

Žiūrėk, jis įskrido į tavo užrašų knygelę

gražus drugelis. Padarykime šiek tiek šešėlių ant drugelio.

8. Pamokos santrauka.

Tikslai:

IŠSILAVINIMAS:

  • Plėsti ir įtvirtinti vaikų žinias apie vabzdžius, į vaikų aktyvųjį žodyną įvesti bendrą sąvoką „vabzdžiai“. Tęskite pratimus kurti sakinius skirtingi dizainai naudojant jungtuką nes – nes. Toliau mokykitės kurti apysaką pagal paveikslų seriją.

IŠSILAVINIMAS:

  • Ugdykite malonų požiūrį į mūsų mažuosius kaimynus visoje planetoje.

VYSTYMASIS:

  • Ugdykite regimąją ir klausomąją atmintį.
  • Suaktyvinkite ir praturtinkite vaikų žodyną šia tema.
  • Ugdykite nuoseklią kalbą.
  • Ugdykite vaizdinę kalbą.
  • Ugdyti vaikų verbalinį ir loginį mąstymą, gebėjimą nustatyti priežasties-pasekmės ryšius, samprotauti, daryti išvadas, pašalinti ketvirtą papildomą objektą, pagrindžiant savo atsakymą.
  • Toliau mokykite įminti mįsles ir pagrįskite savo atsakymą.
  • Ugdykite stambiąją motoriką ir koordinaciją.
  • Toliau mokykitės grupuoti objektus pagal pagrindines savybes.

Įranga: tema vabzdžių nuotraukos (drugelis, bitė, žiogas, skruzdėlė, vikšras, boružėlė, laumžirgis). Gėlė, didaktinis žaidimas „Išdėstyk į grupes“, didaktinis žaidimas „Ketvirtasis nelyginis“, D/i „Kas pirmas, kas paskui“ (siužetinės nuotraukos, rodančios vikšro virsmą drugeliu). Minkštas žaislas - vikšras, stalas uždengtas žalia šluoste ant kurios yra gėlės, laiškas, žaislai nuo vabzdžių - bitė, boružėlė, laumžirgis, skruzdėlytė, vabalas, musė.

Pamokos eiga:

1.Kineziologinė mankšta „Kryžminiai žingsniai“

Pedagogas:

– Šiandien važiuosime aplankyti mažųjų miško kirtavietės gyventojų – vabzdžių. Ruoškimės kelionei:

„Išėjome į miško proskyną, iškėlę kojas aukščiau,

Per krūmus ir kauburėlius, per kelmų šakas.

Kas taip vikriai ėjo nesuklupdamas ir nenukritęs?

2. Organizacinis momentas.

Vaikai ateina prie žalia staltiese užtiesto stalo, ant kurio tik gėlės ir laiškas. Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į tai, kad proskynoje niekas nėra. Yra laiškas, iš kurio vaikai sužino, kad piktasis voras užkerėjo vabzdžius ir jie gali būti išgelbėti, jei atliksime visas voro užduotis.

Pedagogas:

- Žiūrėk, proskynoje nėra nė vieno, nematau nė vieno vabzdžio. Ten tiesiog guli laiškas, įdomu, nuo ko jis? Jis perskaito laišką: „Brangūs vaikinai, mes turime bėdą, piktas voras mus užbūrė, prašau, padėk mums!

3.Temos įvadas.

Pedagogas:

— Vaikinai, kažkas atsitiko šešiakojams, ar esate pasiruošę padėti? Mokytojas skaito tekstą:

Kažkada per vabzdžius

Praskrido piktas voras

Spalvingoje pievoje

Jis visus užbūrė.

Taip kad drugeliai plazda

Skruzdė dirbo.
Ir tegul vapsvos dūzgia,

Greitai padėk.

Pasiimk žinias su savimi,

Ir priimk gerumą

Ir šie šešiakojai

Padėkite vaikams!

Pedagogas:

„Ir norėdami padėti savo šešiakojams kūdikiams, jūs ir aš taip pat pavirsime vabzdžiais“. Turiu stebuklingą gėlę, kuri mums padės. Mokytojas paima stebuklinga gėlė ir sako su vaikais žodžius:

- Užmerkite visas akis ir pakartokite paskui mane:

- Padėk mums, gėlyte, paversk mus vabzdžiais! Taigi jūs ir aš tapome vabzdžiais ir skrisime į miško proskyną. Nagi, vabzdžiai, sėskite. Ir čia yra pirmoji voro užduotis: „Reikia įminti mįsles ir rasti paveikslėlius - atsakymus“.

4.Mįslės. Pokalbis tema.

Mokytojas skaito mįsles, vaikai spėlioja, susiranda paveikslėlį ir uždeda ant flanelgrafo.

  • Ji turi keturis sparnus

Kūnas plonas, kaip strėlė.

Ir didelės, didelės akys

Jie tai vadina... (laumžirgis).

Pedagogas:

– Kaip atspėjote, kad tai laumžirgis, kokie žodžiai padėjo rasti atsakymą?

  • Geria kvapnių gėlių sultis,

Duoda mums ir vaško, ir medaus.

Ji maloni visiems

O jos vardas... (bitė).

Pedagogas:

– Kokie žodžiai padėjo atspėti, kad tai bitė?

  • Jis tikras darbininkas

Labai, labai sunkiai dirbantis.

Po pušimi tankiame miške

Jis stato namą iš adatų.(skruzdėlė).

Pedagogas:

– Kokie žodžiai padėjo atspėti, kad tai skruzdėlė?

  • Ji šviesi, graži,

Grakštus, lengvasparnis.

Ji atrodo kaip gėlė

Ir mėgsta gerti gėlių sultis. (drugelis).

Pedagogas:

- Kokie žodžiai tau pasakė, kad tai drugelis?

  • Ji brangesnė už visas klaidas,

Nugara raudona.

Ir ant jo yra apskritimai

Maži juodi taškeliai.(Boružė).

Pedagogas:

– O kokie žodžiai šioje mįslėje leido suprasti, kad tai buvo boružėlė?

— Kaip vienu žodžiu galima pavadinti tuos, kurie pavaizduoti nuotraukose?

– Kokia yra pagrindinė visų vabzdžių savybė? (Visi vabzdžiai turi 6 kojas.)

- Ar voras yra vabzdys?

- Pavadinkite plėšrūnus vabzdžius (laumžirgis, žiogas, boružėlė)

– Kodėl jie vadinami plėšrūnais? (Kadangi jie medžioja kitus vabzdžius.)

- Įvardykite naudingus vabzdžius (drugelis, bitė, skruzdėlynas).

— Kokią naudą duoda bitės, drugeliai ir skruzdėlės? (Bitės apdulkina gėles, duoda mums medaus ir vaško. Skruzdėlės neša po mišką daugelio augalų sėklas. Drugeliai apdulkina gėles.)

- Įvardykite kenksmingus vabzdžius. (Musė neša mikrobus, vikšras valgo augalų lapus, uodai.)

- Gerai padaryta, jie įminė visas mįsles, o mes išgelbėjome laumžirgį ir bitę, bet kiti vabzdžiai taip pat laukia mūsų pagalbos, eime toliau.

5. Fizinis pratimas „Šimtakojis“

1. Ėjo šimtakojis

(vaikai vaikšto ritmingu žingsniu, šiek tiek spyruokliuojant)

Sausu keliu.

2. Staiga pradėjo lyti: Laš-laš-laš!

(vaikai sustoja ir susikūpia.)

- O, keturiasdešimt letenų sušlaps!

3. Man nereikia slogos

(vaikai vaikšto aukštai iškėlę kelius, tarsi eitų per balas),

Aš apeisiu balas!

4. Nesinešiu į namus purvo.

(vaikai sustoja ir purto koją)

Aš papurtysiu kiekvieną leteną!

(purto kitą koją).

5. Ir tada aš nuskęsiu

(vaikai trypia kojomis)

- O, koks griaustinis iš letenų!

Pedagogas:

Vaikai sėdi šalia flanalegrafo. Ant flanelografo yra nuotraukos.

6. Žaidimas „4 papildomi“. Sakinių kūrimas su jungtuku „nes“.

Pedagogas:

- Atidžiai pažiūrėkite į nuotraukas ir pasakykite, kuri nuotrauka čia yra keisčiausia ir kodėl taip manai?

  • Papildomas voras, nes tai ne vabzdys.
  • Yra papildoma skruzdė, nes ji neskraido, o kiti vabzdžiai skraido.
  • Yra papildomas drugelis, nes jis skraido, bet kiti vabzdžiai neskraido.
  • Papildomas drugelis, nes kiti vabzdžiai yra plėšrūs.

Pedagogas:

- Čia jūs ir aš taip pat išgelbėjome skruzdėlę (pasirodo skruzdėlė). Tęskime savo kelionę.

7. Žaidimas „Suskirstykite drugelius į grupes“(ant kilimo).

Pedagogas:

- Pažiūrėk, kokie gražūs drugeliai pas mus atskrido. Siūlau paskleisti jų pagal grupes. Katya, sutvarkyk drugelius. Pedagogas:

- Katya, kuo remiantis rūšiavote drugelius? Vaikas paaiškina:

Drugelius išdėliojau pagal formą. Pedagogas:

"O dabar Diana surūšiuos drugelius į grupes, bet kitaip." Diana, pagal kokius kriterijus rūšiavote drugelius? Vaikas:

– Išdėliojau drugelius pagal spalvas. Pedagogas:

– Pagal kokius kitus kriterijus galima klasifikuoti drugelius? Vaikų atsakymai:

- Pagal dydį. Pedagogas:

- Arina, išdėliok drugelius pagal dydį. Pedagogas:

– Taigi išlaisvinome žiogą ir vabalą. Koks tu puikus žmogus! (Pasirodo žiogas ir vabalas). Pedagogas:

– Tęskime kelionę. (Vaikai sėdi ant kėdžių)

8. Didaktinis žaidimas„Kas pirmas, kas toliau“.

Pasirodo vikšras, niurzgęs, labai nelaimingas:

„Viskas apie drugelius ir apie drugelius, bet jie pamiršo apie mane“. Pedagogas:

Ne, vikšro jie nepamiršo. Mes padėsime tau pavirsti drugeliu. Vaikinai, padėkime vikšrui pavirsti drugeliu. Mokytojas veda pokalbį:

– Ką drugelis deda pirmiausia? Vaikų atsakymai:

– Drugelis deda kiaušinius. Pedagogas:

- Kas išeina iš kiaušinio? Vaikų atsakymai:

— Iš kiaušinio išnyra vikšras. Pedagogas:

-Ką veikia vikšras? Vaikų atsakymai:

– Lesa lapus ir auga. Pedagogas:

- Kuo ji virsta? Vaikų atsakymai:

— Vikšras virsta chrizale. Pedagogas:

- Kas išlipa iš chrizalų? Vaikų atsakymai:

— Iš lėliukės išnyra drugelis, jo sparnai šlapi. Drugelis džiovina sparnus saulėje; kai tik sparnai išdžiūsta, drugelis pradeda skraidyti. Pedagogas:

„Siūlau papasakoti man, kaip vikšras virsta drugeliu, pirmiausia eilėraštyje su judesiu, o paskui naudojant paveikslėlius.

9. Kūno kultūros pamoka - kalbos derinimas su „Vikšro“ judėjimu.

Šis keistas namas be langų (lėtai apsisukite)

Žmonės tai vadina "kokonu".

Pasukite šį namą ant šakos (pasukite rankomis)

Joje miega vikšras. (delnai po dešiniuoju skruostu)

Visą žiemą miega nepabudęs. (delnai po kairiuoju skruostu)

Bet žiema praeina - (mojuoja rankomis)

Kovas, balandis, lašai, pavasaris... (plokite rankomis į kiekvieną žodį)

Pabusk, mieguista! (ištempti)

Po ryškia pavasario saule (pieškite saulę rankomis)

Vikšras neturi laiko miegoti. (jie purto pirštą)

Ji tapo drugeliu! (bėgti ratu, plasnodami rankomis kaip sparnais)

10. Vaikų istorijos grandinėje:

  • Drugelis padėjo kiaušinius ant gėlės.
  • Tada pasirodė vikšras.
  • Vikšras valgė lapus ir augo.
  • Tada vikšras pavirto chrizale.
  • Čia iš lėliukės išnyra drugelis. Jos sparnai šlapi. Drugelis saulėje džiovina sparnus. Kai tik sparnai išdžiūsta, drugelis pradeda skraidyti.

11. Pamokos santrauka.

Pedagogas: Mūsų kelionė baigėsi, kokie puikūs bendražygiai, padedantys vabzdžiams. Vabzdžiai dėkoja jums visiems. Paimkite vabzdžius ir padėkite juos į mūsų miško proskyną.

(Vaikai paima žaislinius vabzdžius ir padeda juos į proskyną šalia gėlių.)

Pažiūrėk, kokia graži tapo proskyna. Tegul žeme šliaužioja skruzdėlės ir vabalai, ant žolės šokinėja amūrai, tegul skraido drugeliai ir laumžirgiai, o pasaulis, kuriame gyvename, visada išlieka mėlynas ir žalias! Mums laikas grįžti į darželį. Bet pirmiausia turime vėl pavirsti vaikais. Mokytojas paima stebuklingą gėlę ir sako žodžius: Užmerkite akis ir kartokite paskui mane:

– Tu gėlė, padėk ir paversk mus vaikais!

– Ar tau patiko būti vabzdžiais?

– O jei turėtumėte galimybę vėl pavirsti vabzdžiais, kuo norėtumėte pavirsti ir kodėl?

– Kuris žaidimas tau patiko labiausiai?

- Šiandien visi buvote puikūs!

12. Atsipalaidavimas. „Drugelio plazdėjimas“

Vaikinai, šiandien daug keliavome ir esame pavargę. Pailsėkim.

Atsigulkite ant kilimėlio, užmerkite akis ir prisiminkite, kaip buvote vabzdžiais.

Įsivaizduokite gražią vasaros dieną. Tu guli ant žalios pievos. Aplink viskas ramu ir tylu. Jaučiatės šiltai ir patogiai, lengvai ir ramiai kvėpuojate. Įsivaizduokite, kad esate lengvi drugeliai dideliais ir gražiais sparnais. Tavo rankos lengvos ir lengvos – kaip drugelio sparnai. Ir tavo kūnas taip pat tapo lengvas, lengvas, suplojo sparnais ir skraidė. Su kiekvienu įkvėpimu ir iškvėpimu plaukiate vis aukščiau ir aukščiau ore. Lengvas vėjelis švelniai glosto tavo sparnus... (pauzė – glostydamas vaikus). Glosto, švelniai paliečia... (vardas). Jautiesi gerai ir patenkintas. Bet dabar laikas grįžti namo. Ištieskite ir suskaičiuokite tris, atmerkite akis. Šypsokitės vienas kitam.


Skaitome pasakas ir istorijas apie vabzdžius:
„Skruzdė ir laumžirgis“ V. Bianchi

„Cokotuha musė“ K. Čukovskis.
„Miško dvarai“. M. Michailovas.
„Kaip Skruzdėlė skubėjo grįžti namo“. V. Bianchi.
"Lucky Bug" G. Skrebitskis.
"Trys drugeliai" Estiška pasaka.
„Beždžionės ir drugeliai“. Pasaka
"Drąsioji skruzdėlė" Pasaka
„Jis gyvas ir švyti“. V. Dragunskis.
"Pasakojimas apie mažą Boogerį". D. Miminas-Sibiryakas.
„Tebūna ir lakštingala, ir vabalas“. V. Sukhomlinskis.
"Martynas". G. Snegirevas.
„Ką išmoko sliekas“. Iš N. Romanovo knygos „Pogrindžio keliautojas“.
„Kodėl apie viską pasaulyje“ – pasakojimai su gražiomis iliustracijomis
reshetova.blogspot.com

Pv. „Vabzdžiai“

Vakar atkeliavo pas mus
dryžuota bitė,
Jie mojuoja rankomis aukštyn ir žemyn.

O už jos kamanė – kamanė
Ir linksmas drugelis,
Dvi klaidos ir laumžirgis
Tardamas vabzdžių vardą, pasilenk
vienas pirštas ant abiejų rankų.

Kaip žibinto akys
Jie daro „akinius“ iš pirštų.

Mes skridome, skridome
Jie mojuoja rankomis aukštyn ir žemyn.

Jie krito iš nuovargio.
Jie nuleidžia rankas žemyn, pliaukštelėdami į šonus.

mnemoninė lentelė:

leksinė tema
demonstracinė medžiaga (12 kortelių)
pristatymai
teminės veiklos rinkiniai
lentelė: vabzdžiai: skrendame/neskrendame, mūsų namai
vabzdžiai nuotraukose
kortelės su vardais ir užduotimi surasti tą patį vabzdį tarp kitų
vabzdžių nuotrauka
nuotraukų paroda, skirta kai kurių vabzdžių apsauginiam dažymui
mano idėjų rinkinys veiklai ir amatams
didelė veiklos idėjų kolekcija
užduočių paketas
padarė. žaidimas "Kas taip dirba"
Žaidimas „Keturi ratai“


Skaitymas
spalvinimo knygelė su pavyzdžiais ir trumpais sakiniais
kryžiažodis ir užduotys
Domano kortelės

Amatai ir tapyba
drugelių trafaretai
Klaidos - labai gražios vaikiškos spalvinimo knygelės su pavyzdžiais
užduotys tema iš sąsiuvinio "Sveiki atvykę į ekologiją!"
- idėjų rinkinys, įskaitant amatą su makaronais Gyvenimo ciklas drugeliai"
simetriška tapyba dažais „Drugelis“
amatų idėjos
programos "Vabzdžiai"

Mūsų amatai:

Lauko žaidimai
Žaidimas "Vikšras"
„Vikšras su balionais“
Žiogai
Norėdami žaisti, jums reikės kreidos. Suaugęs asmuo nupiešia tokio dydžio apskritimą, kad visi dalyviai laisvai tilptų aplink perimetrą. Vienas iš žaidėjų paskiriamas vairuotoju; jis stovi apskritimo centre. Likę žaidėjai – žiogai – stovi prie pačios linijos už apskritimo. Vadovui įsakius, žiogai pradeda šokinėti rato viduje, o paskui iššokti iš jo. Vairuotojas bando sugauti vieną iš dalyvių tuo metu, kai pastarasis yra rato viduje. Pagautas žaidėjas tampa vairuotoju, o vairuotojas – žiogu, po kurio žaidimas kartojamas.
Žaidimą gali apsunkinti pakeitus jo taisykles: šokinėti, šokinėti ant vienos kojos arba šokinėti tik suplojus rankomis.
Žaidimas "Kanis"(www.superinf.ru)
Vitileko kandis (vaikai juda ratu, sklandžiai plasnodami rankomis kaip sparnus) Atnešk mums vėją:
Nuo vartų - pasukti, (sustoti, pasukti ir bėgti priešinga kryptimi) Įvaryti valtį į upelį.
- Wey, wey, vėjelis (jie sustoja, pakaitomis siekia rankos, ištiestos į viršų - į šoną)
Patraukite burę
Varyti drožles
Iš vakarų į rytus (lėtai bėga ratu ištiestu žingsniu) (Liaudies daina)


Matematika ir logika
Atsisiųskite žaidimą „Catch a Bug“!