Pamokos apie supantį pasaulį metmenys (vyresnė grupė) tema: Pamokos su vyresniosios grupės vaikais santrauka. Tema: „Vabzdžiai“. Modeliavimas „Ladybug“. Vabzdžiai iš plastilino. Meistriškumo klasė su žingsnis po žingsnio nuotraukomis

Tikslai: Išmokite raižyti pasirinktus pievų augalus: (ramunėlės, rugiagėlės, kiaulpienės, varpučiai, braškės, javai, vaistažolės). Ugdykite bendravimo įgūdžius. Ugdykite stebėjimo įgūdžius. Ugdykite susidomėjimą gyvąja gamta.

Integracija skirtingi tipai Veikla: Pažinimas, bendravimas, meninė kūryba.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Kolektyvinis siužeto modeliavimas

„Nuėjome į pievą, pievą lipdėme“

Tikslai: Išmokite raižyti pasirinktus pievų augalus: (ramunėlės, rugiagėlės, kiaulpienės, varpučiai, braškės, javai, vaistažolės). Ugdykite bendravimo įgūdžius. Ugdykite stebėjimo įgūdžius. Ugdykite susidomėjimą gyvąja gamta.

Įvairių rūšių veiklų integravimas: Pažinimas, bendravimas, meninė kūryba.

Iliustracijų, reprodukcijų, nuotraukų ekspertizė. Kompozicinio pagrindo paruošimas. Pokalbis apie pievų gėles; pokalbis apie tai, ką suaugusieji veikia pievoje.

Medžiagos:

Spalvotas plastilinas, rietuvės, lentos, medžiaginės ir popierinės servetėlės.

GCD judėjimas

Mokytoja skaito vaikams I. Surikovo eilėraštį:

Saulė šviečia ryškiai, oras šiltas,

Ir kur pažvelgsi, viskas aplinkui šviesu.

Pieva pilna ryškių gėlių;

Tamsūs lakštai padengti auksu.

Miškas miega: nė garso, lapai nešiaušia,

Ore spengia tik lerikas...

Mokytojas parodo vaikams 2-3 reprodukcijas ar nuotraukas, kuriose vaizduojama pavasarinė pieva. Siūlo susikurti savo pievą – gražią, žalia su ryskios spalvos. Ši pieva papuoš mūsų grupę ir pradžiugins tėvelius.

Mokytoja klausia vaikų, kas auga pievoje ir patikslina atsakymus (įvairios žolelės ir gėlės - ramunėlės, rugiagėlės, aguonos, kiaulpienės...). Kviečia kiekvieną vaiką susilaukti ir nupiešti kokį augalą ir vabzdį bendrai pievai.

Vaikai žiūri į vaizdus pievų augalai, nurodant jų savybes išvaizda(žiedlapių struktūra ir spalva, stiebo linkis ir storis, lapų forma). Priėmus 2 - 3 spalvas, mokytojas parodo, kaip perteikti charakteristikos augalai skulptūrine forma. Parodo vaikams nebaigtą panoramą – būsimos kompozicijos pagrindą ir padeda ant jos keletą iš anksto nulipdytų gėlių. Atkreipia vaikų dėmesį, kad gėlės stovi ant plonų kojelių – stiebelių, bet nekrenta.

Mokytojas kiekvienam vaikui liepia lipdyti savo gėles, nepanašias į pateiktas panoramoje ir nekartoti vienas kito lipdymo, nes pievoje viskas taip skirtingai, kiekvienas gali rasti ir sukurti kažką savo.

Vaikai pradeda lipdyti. Gamindami gėles vaikai jas perkelia į bendrą panoramą ir montuoja. Jie nagrinėja kompoziciją, žavisi ja ir prideda smulkių detalių.

Modelio darbas yra smagi pramoga. Tiek suaugusiems, tiek vaikams patinka gaminti amatus iš plastilino, tešlos, molio ir daugelio kitų. plastikinės medžiagos. Vaikams taip pat tinka modeliavimas puiki galimybė visapusiška plėtra. Žaliavų minkymas modeliavimui pirštais padeda tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius. Vystosi atmintis, vaizduotė ir kūrybiškumas. Vaikai mokosi susikaupti ir susikaupti. Užsiėmimai dažnai turi temą ir juos lydi pasakojimai apie modeliavimo temą, todėl vaikai papildo savo žodyną ir informacijos apie juos supantį pasaulį kiekį. Modeliavimo tema užsiėmimams su vaikais gali būti bet kokia. Ir, žinoma, įdomiau nulipdyti tai, ką vaikai jau yra matę, pavyzdžiui, vabzdžius. Gražus įvairiaspalvis drugelis arba ryškiai žalias vikšras bus puikūs modeliai kuriant amatus savo rankomis. Galite lipdyti iš skirtingos medžiagos ir pritaikyti bet kokią meistriškumo klasę prie turimų žaliavų nėra sunku.

Žaisdami pievelėje vaikai ne kartą matė žiogą ir, be jokios abejonės, norės tokį pasigaminti.

Žiogas.

Norėdami pagaminti žiogą, jums reikia:

  • Darbo lenta arba stalas;
  • Plastilinas skirtingų atspalviųžalia ir ruda;
  • Peilis pjaustymui (rieda);
  • Viela;
  • 2 pupelės akims.

Žiogas paruoštas.

Įvairiaspalvis vikšras.


Norėdami pagaminti vikšrą, jums reikia:

  • Plastilinas geltonos, baltos, raudonos, oranžinės, mėlynos, juodos ir violetinės spalvos;
  • Peilis pjaustymui (rieda);
  • Dantų krapštukai.

Šiame darbe turėsite sumaišyti 2 spalvų plastiliną. Geltona + oranžinė = šviesiai oranžinė, oranžinė + raudona = raudonai oranžinė ir raudona + mėlyna = šviesiai violetinė.


Vikšras yra paruoštas. Belieka jį pasodinti ant popieriaus lapo.

Bitė.


Prieš lipdydami bitę, turite pasakyti vaikams, kad šie vabzdžiai yra ne tik gražūs ir ryškūs padarai. Jie yra naudingi. Jie duoda medų ir apdulkina žydintys augalai kad vėliau ant jų sunoktų vaisiai. Net patys mažiausi vaikai gali sukurti bitę. Įrankiai ir medžiagos, kurių jums reikės, yra tokie patys kaip ir ankstesniais atvejais.


Bitė paruošta.

Boružė.

Visi vaikai žino, kaip atrodo boružėlė. Netgi mažiausias skulptorius gali jį nulipdyti.


Boružėlė paruošta.

Drugelis.


Vyresnių vaikų galima paprašyti padaryti drugelį. Prieš tai galite eiti pasivaikščioti ir atidžiai stebėti, kaip drugeliai plevėsuoja nuo gėlės iki gėlės. Drugelio skulptūros grožis yra tas, kad vaikas gali pasirinkti bet kokias spalvas, kad jį sukurtų. Kuo šviesiau, tuo smagiau.

Norėdami sukurti drugelį, jums reikės:

  • Darbinis paviršius (lenta arba stalas);
  • Įvairių spalvų plastilinas;
  • Peilis pjaustymui (rieda);

Forma:



Ekologiškas Išsilavinimas yra aktualus bet kuriame amžiuje, todėl savo darbe šiai sričiai skiriu deramą dėmesį. Ikimokyklinis amžius pasižymi padidėjusiu smalsumu įvairiose srityse, tačiau vaikai ypač domisi juos supančia gamta, kuri kupina daug dar neištirtų paslapčių.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

darželis„Zhuravushka“ kaimas Bizhbulyak savivaldybės rajone

Baškirijos Respublikos Bizhbulyaksky rajonas

Pamokų užrašai

su vaikais vyresnioji grupė.

Tema: „Vabzdžiai“.

Modeliavimas "Ladybug".

Sudarė mokytojas: Pirmoji kvalifikacinė kategorija

Kolesnik Ilzira Rifovna

2017 m. balandžio mėn

Veikla: žaidimų, komunikabilus, motorinis, produktyvus.

Užduotys:

  1. artikuliacinio aparato tobulinimas, žodyno papildymas ir aktyvinimas ( švietimo sritis– bendravimas);
  2. stiprinti vaikų supratimą apie vabzdžius;

3) toliau plėtoti draugiškus vaikų santykius (ypač per žaidimus) (ugdymo sritis – socializacija);

4) ugdyti domėjimąsi modeliavimu, tobulinti gebėjimą lipdyti iš plastilino (ugdymo sritis – meninė kūryba).

Tikėtinas rezultatas:

Rodo gebėjimą burtis su vaikais bendriems žaidimams.

Moka rasti teisingus atsakymus.

Naudoja visą išmoktų lipdymo technikų įvairovę.

Medžiagos ir įranga:pievos vaizdas, manekenai ir vabzdžių vaizdai.

1. Organizacinis momentas.

Vaikinai, šiandien turime svečių. Pasisveikinkime su jais.
(Vaikai pasisveikina ir sustoja ratu).
Matau platų ratą
Visi mano draugai atsistojo.
Eisime tuoj pat
Dabar eikime į kairę.
Susirinkime apskritimo centre
Ir mes visi grįšime į savo vietą
Visi šypsokimės vieni kitiems.

Nusišypsokime ir padovanokime šypseną vieni kitiems, šypsokimės ir dovanokime savo šypsenas svečiams. Sėdėkite, vaikinai, ant kėdžių.

2. Pokalbis apie vabzdžių įvairovę

Atidžiai klausykite mįslės:

Skraidanti gėlė sėdėjo ant kvapnios gėlės,

Visi keturi gėlės žiedlapiai judėjo.

Norėjau pasiimti, - pakilo ir nuskrido! (Drugelis)

Teisingai – drugelis!

Į grupę „skrenda“ drugelis su laišku, adresuotu vaikams.

Vaikinai, paskaitykime laišką:Mieli vaikai, prašau jūsų padėti man įminti mįsles, kurias man pasakė senoji kamanė. Taip pat prašau susidraugauti su manimi – boružėmis, su kuriomis kartu skrisime per gėlių pievas. Iš anksto dėkoju. Drugelis.

Vaikinai, kviečiu jus į kelionę į vabzdžių pasaulį. Įsivaizduokite, kad atsiduriame žalioje proskynoje. Su kuo čia susitiksime, sužinosime mįslių pagalba.

Mažo ūgio, bet darbštus,

O medžiotojas tikras.

Namas surinktas iš pušų spyglių,

Išgelbsti mišką nuo vikšrų (skruzdžių)

Koks tai vabzdys (skruzdė)

Vabzdžių ekranas.

Vaikai, kiekvienas iš jūsų buvote miške ir matėte skruzdėlės namus. Kaip mes tai vadiname (Skruzdėlynas) Jie patys tai stato.

Jie yra labai darbštūs vabzdžiai ir gali nešti daiktus iki 10 kartų už jų svorį. Kokią naudą jie mums atneša (valgo kenksmingus vabzdžius) Jie valgo kenksmingus vabzdžius?

Kuris bus aptartas kitame mįslė:

Kas per keistas paveikslas?

Štai pūkuotas žolės stiebas

Jis sklandžiai šliaužia išilgai lapo.

Viską kramto, kramto, kramto.

Ne klaida, ne paukštis

Tai...(vikšras) Rodo vabzdį.

Mūsų vikšras nušliaužė prie margalapės, ant kurios nutūpė kitas vabzdys.

Klausyk mįslės:

Ant margutės prie vartų

Sraigtasparnis nusileido.

Auksinės akys

Kas tai (laumžirgis)

Vabzdžių ekranas. Kaip atrodo laumžirgis (kaip sraigtasparnis) Kiek sparnų jis turi (6)?Laumžirgis yra naudingas vabzdys, jis gaudo skrendančius muses, uodus ir kitus vabzdžius.

3. Fiziniai pratimai

Ryte drugelis pabudo

Nusišypsojo, išsitiesė,

Kartą ji nusiprausė rasa,

Jiedu grakščiai sukosi,

Trys pasilenkė ir atsisėdo,

Keturios - išskrido

4. Darbas iš paveikslo. Daiktų skaičiavimas.

Vaikinai, pažiūrėkite į proskyną, pagalvokite ir pasakykite, ką čia galima vadinti nereikalingu ir kodėl? (Sraigė yra lėtai judantis pilvakojų šeimos moliuskas.)

Suskaičiuokime, kiek drugelių skraido (5)

Kiek skruzdžių? (5)

Maksimai, suskaičiuok bites. Kiek jų ten yra? (2) Kurie vabzdžiai yra 2? (bitės)

Kurie vabzdžiai po vieną (voras, vikšras)

5. Tęskite pokalbį.

Koks čia tinklelis?

Ant žalių šakų?

Kas be siūlų ir be rankų

Ar audėte tą tinklelį? (voras).

Vabzdžių ekranas. Kiek kojų turi voras (8) Kur paprastai gyvena vorai? Teisingai,Iš voro pilvo išsiskiria skystis. Ore gana greitai sukietėja, gaunamas sidabrinis, vos juntamas pluoštas.Voras kuria spąstus ir savo namus iš savo tinklo.

6. Didaktinis žaidimas„Paskambink man maloniai“.

Uodas – uodas Pilvas – pilvas

Vabalas – blakė Voratinklis – voratinklis

Bitė - bitė Sparnas - sparnas

Ūsai – ūsai

Paws – letenos

Galva - galva

Skruzdėlė – skruzdėlytė

Skristi - skristi

Voras – voras

Grįžtant į žalią pievelę, kažkas staiga prišoko prie mūsų:

Smuikininkas gyvena pievoje,

Dėvi fraką ir šokinėja (Žiogo) vaizdas

Vabzdžių ekranas. Kiek kojų turi žiogas?() Kokios jos? (ilgos)

Šis vabzdys sklando ant netoliese esančios gėlės:

Namų šeimininkė

Skrenda virš vejos

šurmuliuos dėl gėlės -

Kiek sparnų turi bitė? (4) Kur gyvena bitės (aviliuose)

Kokią naudą žmonėms duoda bitės (jos tiekia medumi ir vašku)Kas nutinka bitei po to, kai ji įgelia (įgėlusi bitė miršta)

7. Žaidimas „Bitės ir žiogai“.

Dabar jūs ir aš pavirsime vabzdžiais. Turiu stebuklingą gėlę, kuri mums padės. Mokytojas paima stebuklinga gėlė ir sako su vaikais žodžius:

Užmerkite visas akis ir kartokite paskui mane: Padėk mums, gėlyte, paversk mus vabzdžiais! Taigi jūs ir aš tapome vabzdžiais ir skrisime į miško proskyną.

Vaikai atlieka veiksmus gavę signalą.

Štai keletas įdomesnių mįslės apie vabzdžius:

  1. Tavęs paties nematyti, bet dainą galima išgirsti;

Skrenda, girgžda ir progos nepraleidžia: atsisės ir įkąs. (Uodas.) Parodykite uodo atvaizdą.

  1. Ji sukasi virš manęs,

Ji dūzgia virš manęs.

Koks niekšas

Šis triukšmas. (Musyti.) Parodykite musės atvaizdą.

Vaikinai, ką galite apie ją papasakoti? (Musė yra labai kenksmingas vabzdys, nes nešioja ligas ant kojų. Musė nutūps ant duonos ir paliks ten mikrobus. Todėl visada reikia saugoti maistą nuo musių, nuplauti stalą, lėkštes, rankas.)

Tarp vabzdžių yra ir naudingų, ir kenksmingų. Tačiau jokiu būdu neturėtumėte žudyti. Gamtai jų visų reikia. Kadangi paukščiai minta vabzdžiais, įskaitant kenksmingus.

Atsakykime į šiuos klausimus:

Kaip juda musės, drugeliai ir laumžirgiai? (skristi)

Kaip juda skruzdėlės ir vorai?

Kaip juda žiogai? (šokinėja)

Kuris naudingi vabzdžiaižinote ir kodėl jie naudingi.

8. Fiziniai pratimai.

Sukiojomės vietoje ir pavirtome boružėlėmis

Apsisukome vietoje ir nustojome šaukti ant žiogų.

Pakelkite pečius

Šokinėti žiogai.

Šok-šok, šokini-šok, sustok

Jie susėdo, valgė žolę, klausėsi tylos.

Aukščiau, aukščiau, aukščiau

Šokinėti ant kojų pirštų lengva.

Sukiojomės vietoje ir tapome drugeliais.

Drugeliai skraido lauke

Jie skrido, suko ratus ir sustojo ant gėlės.

9. Modeliavimas „Ladybug“.

Klausyk mįslės , koks yra kitas vabzdys, kurį sutikome savo kelyje:

Kas turi taškelius visoje nugaroje?

Kas ganosi ant lapų?

Ko mes prašome pakelti į dangų?

Ir atnešti mums duonos iš ten (boružėlė)

Vabzdžių ekranas. Kokią naudą duoda „karvės“? (valgykite kenksmingus vabzdžius) Taip, mes vadiname amarais.

Ar pamenate, kad drugelis paprašė su ja susidraugauti - „ladybuges“? Padėkime savo gražiajam svečiui.

Darbo seka:

Iš raudono plastilino iškočiokite rutulį, iš apačios išlyginkite, o viršuje nubrėžkite liniją, padalijančią formą į dvi dalis. Iš juodo plastilino iškočiokite mažesnį rutulį – galvą – ir pritvirtinkite prie kūno. Susukite mažus rutuliukus ir išlyginkite – tai akys ir dėmės ant kūno. Padarykite plokščią žalio plastilino lakštą ir padėkite ant jo boružėlę. Pabaigtus darbus pritvirtinsime prie mūsų žalios pievos. Drugelis tau labai dėkingas!

10. Refleksija

Apie ką mes šiandien kalbėjome?

Kokius vabzdžius sutikome savo kelyje?

Ką lipdėte? Kokius žaidimus žaidėte?


Anotacija tiesiogiai švietėjiška veikla apie modeliavimą su vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikais.

Preliminarus darbas: konstruktyvus drugelių ir vorų modeliavimas. Žiūrėti animacinį filmuką „Bitė Maja“, žiūrėti albumą „Vabzdžiai“, piešti tema „Bitė su kibiru medaus“.

Medžiagos ir įranga: geltonas (1/2 bar) plastilinas, juoda (1/2 bar) spalva, rietuvės, modeliavimo lentos, medžiaginės servetėlės, gėlėta staltiesė, bičių namelis (avilys) iš saldainių dėžutės, su korio pertvaromis viduje, kamuolys, daiktų paveikslėliai ant tema „Vabzdžiai“, temos paveikslėliai „Bičių nauda“, su-joki.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Sveiki bičiuliai! Norėdami sužinoti mūsų šiandienos pamokos temą, atspėkite mįsles.

Net jei jis mažas, jei įkando, bus blogai. (Vapsva.)

Jis pūkuotas kaip eglė

Atrodo kaip bitė... (Kamanė.)

Jei jis supyks dėl gėlės, jis pasidalins medumi. (Bitė.)

Pedagogas: Vaikinai, kokią naudą duoda bitės? ( Kviečia vaikus pažvelgti į siužeto paveikslėlius.)

Vaikai: Bitės gamina sveiką medų, apdulkina žiedus, iš jų nuodai medicinoje gaminami gydomieji tepalai, o žmonės medumi gydo peršalimą.

Pedagogas: Bitės yra labai naudingi ir darbštūs vabzdžiai. Ankstyvą pavasarį Vos pražydus pirmiesiems žiedams, bitės pabunda. Jie turi daug darbo, nes kiekvieną dieną atsiveria vis gražesni ir kvapnūs žiedai. Bitės turi surinkti kuo daugiau nektaro ir pasirūpinti atsargomis žiemai. Bitei reikia skristi pirmyn ir atgal 10 milijonų kartų, kad surinktų vieną indelį medaus. Per vasarą bitė prirenka tiek medaus, kad jo užtenka ne tik bičių šeimai, bet ir žmonėms. Visą dieną bitės skraido per laukus ir pievas, o atėjus nakčiai užmiega savo namelyje, kuris vadinamas „aviliu“.

(Didaktinis žaidimas „Paskirstykite į skiemenis.“ Mokytojas kviečia vaikus pažvelgti į objektų paveikslėlius, kuriuose pavaizduoti vabzdžiai. Vaikai juos atpažįsta ir įvardija.)

Vaikai: bee-la, pa-uk, mu-ra-vey, o-sa, ta-ra-kan.

Pedagogas: Dabar siūlau pažaisti žaidimą su kamuoliu. (Mokytojas meta kamuolį vienam iš vaikų ir šaukia vabzdžio vardą, vaikas grąžina kamuolį mokytojui ir meiliai vabzdį vadina. Pavyzdžiui, voras.)

Pedagogas: Kūno kultūros minutė „Bitė – bitė“.

bitė bitė (plaksnoja rankomis kaip sparnai)

Maža galva (uždėkite rankas ant galvos)

Atsisėdo ant gėlės (neatimdami rankų nuo galvos, pasukite ją).

Galvos iešmas (pasukite iš vienos pusės į kitą)

Įkrito į žolę (padėkite rankas ant kelių)

Įkrito į duobę (nuimkite rankas nuo kelių ir įmeskite į „duobę“).

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite į stalą. (Ant stalo yra gėlių pieva, stalas padengtas žalia staltiese su gėlėmis.Mokytojas pastato avilio modelį - saldainių dėžutę su ląstelėmis, kurios viduje yra bitė iš plastilino.) Viena bitė jau gyvena čia savo kambaryje. Tokios patalpos vadinamos „koriais“. Proskyne daug gėlių, avilyje daug korių. Bitė viena negali susidoroti su šiuo darbu, turime jai padėti. Kaip mes galime padėti? (Padarykite daugiau bičių.)

Pedagogas: Pažiūrėkime į nulipdytą bitę, tada į paruoštą medžiagą. (Mokytojas pateikia žingsnis po žingsnio informaciją.) Visą plastilino luitą padaliname į dalis ir susukame į kamuoliukus: tris geltonus, tris juodus rutuliukus. Delnais sukamaisiais judesiais kočiojame rutuliukus, po to pirštais paspaudę suformuojame „blynus“. Sujungiame "blynus", kaitaliodami spalvas (korpusas susideda iš 6 dalių). Iš juodo plastilino iškočiokite 2 rutuliukus ir išlyginkite – tai bus sparneliai. Prijunkite sparnus prie kūno. Iš geltono plastilino iškočiokite ploną žiogelį ir pritvirtinkite prie priekinės galvos dalies (antenų). Iš juodo plastilino susukite mažus rutuliukus (akytės).


Pedagogas:
Ar tu viską supranti? Prieš pradėdami, paimkite keletą sujoki kamuoliukų. (Veda masažo žaidimąnaudojant su-joks.)

Pedagogas: Pradėkime darbą. Mes lipdome bitę – vartojame gryną posakį: „Vabalas skraido, dūzgia, dūzgia ir judina ūsus“ – automatizuojame garsą [Zh]. (Garsiakalbiai kartu su judesiais automatizuoja garso tarimą.)

Garsas [Zh] yra priebalsis, kietas, skambus. Mes pažymime jį mėlyna spalva.

Pedagogas: Taigi, visi darbai paruošti, apžiūrime bites ir pasodiname į gėlių pievą. Merginos ir vaikinai, pažiūrėkite, kokia graži, darbšti bičių šeima renka medų mūsų proskynoje. Plaukite rankomis, jei tai, ką sakau, yra tiesa. (Didaktinis žaidimas „Tiesa ar melas“.)

Pedagogas: Bitės turi stiprius sparnus, todėl joms neprieštarauja vėjas ar lietus.
Bitės gyvena kaip viena didelė šeima.
Viena bitė gali įgelti daug kartų.
Bitės perneša žiedadulkes iš vienos gėlės į kitą.
Žmonės bitėms gamina specialius namelius – avilius.
Pedagogas: Prašau užbaigti sakinį.

Šiandien klasėje išmokau...

Šiandien klasėje prisiminiau...

Šiandien klasėje išmokau...

Šiandien klasėje padarėme...

Man prireiks šito...

Man tai patinka…

Vaikinai, sukurkime istoriją apie bitę.

Vaikai: Bitė yra vabzdys. Ji maža, dryžuota, darbšti. Jis taip pat vadinamas medumi. Ji turi galvą, krūtinę, pilvą, sparnus ir tris poras kojų. Bitė dūzgia skrisdama. Ji gyvena avilyje su gausia bičių šeima. Bitė renka nektarą iš gėlių. Tai jos maistas. Skrisdama nuo žiedo prie žiedo, bitė juos apdulkina. Tai labai naudinga žmonėms, nes bičių medus yra skanus ir labai sveikas.

Pedagogas: Apie ką rašėme istoriją? Kodėl bitė vadinama medaus bite? Kokią naudą bitė duoda žmogui? Mūsų darbšti bitė mums atsiuntė dovaną, pažiūrėkime į pakuotę, ką matome? Tai skanus ir sveikas medus. Dabar gersime arbatą.

Tatjana Kuznecova, mokytoja, MBOU D/s Nr. 85, Belgorodas

Pamokos darželyje santrauka 5-6 metų vaikams tema: „Vabzdžiai“ (vyresnė grupė)

Tikslai:
IŠSILAVINIMAS:
Plėsti ir įtvirtinti vaikų žinias apie vabzdžius, į vaikų aktyvųjį žodyną įvesti bendrą sąvoką „vabzdžiai“. Tęskite pratimus kurti sakinius skirtingi dizainai naudojant jungtuką nes – nes. Toliau mokykitės kurti apysaką pagal paveikslų seriją. Suaktyvinkite ir praturtinkite vaikų žodyną šia tema. Toliau mokykite įminti mįsles ir pagrįskite savo atsakymą.

IŠSILAVINIMAS:
Ugdykite malonų požiūrį į mūsų mažuosius kaimynus visoje planetoje.
VYSTYMASIS:
Ugdykite regimąją ir klausomąją atmintį.
Ugdykite nuoseklią kalbą.
Ugdykite vaizdinę kalbą.
Ugdyti vaikų verbalinį ir loginį mąstymą, gebėjimą nustatyti priežasties-pasekmės ryšius, samprotauti, daryti išvadas, pašalinti ketvirtą papildomą objektą, pagrindžiant savo atsakymą.
Ugdykite stambiąją motoriką ir koordinaciją.
Įranga: temos nuotraukos su vabzdžiais (drugelis, bitė, žiogas, skruzdėlė, vikšras, boružėlė, laumžirgis). gėlė, didaktinis žaidimas„Ketvirtasis nelyginis“, D / ir „Kas pirma, kas tada“ (pasakojimų nuotraukos, rodančios vikšro virsmą drugeliu). Žalia šluoste uždengtas stalas, ant kurio yra gėlės, laiškas, žaisliukai nuo vabzdžių - bitė, boružėlė, laumžirgis, skruzdėlė, vabalas, musė, vabzdžių kepuraitės.

Pamokos eiga:

1.Kineziologinė mankšta „Kryžminiai žingsniai“
Pedagogas:
– Šiandien važiuosime aplankyti mažųjų miško kirtavietės gyventojų – vabzdžių. Ruoškimės kelionei:
„Išėjome į miško proskyną, iškėlę kojas aukščiau,
Per krūmus ir kauburėlius, per šakas ir kelmus.
Kas taip vikriai ėjo nesuklupdamas ir nenukritęs?
2. Organizacinis momentas.
Vaikai prieina prie žalia staltiese uždengto stalo, ant kurio tik gėlės ir laiškas. Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į tai, kad proskynoje niekas nėra. Ten yra laiškas (įjunkite nerimą keliančią muziką), iš kurio vaikai sužino, kad piktasis voras užkerėjo vabzdžius ir jie gali būti išgelbėti, jei atliksime visas voro užduotis.
Pedagogas:
- Žiūrėk, proskynoje nėra nė vieno, nematau nė vieno vabzdžio. Ten tiesiog guli laiškas, įdomu, kieno jis? Jis perskaito laišką: „Brangūs vaikinai, mums bėda, drugelis rašo, piktasis voras mus užbūrė, prašau, padėk mums!
Atkreipkite vaikų dėmesį į nerimą keliančius garsus, sklindančius iš miško proskynos.
– Vaikai, ar galite pakenkti vabzdžiams? Kodėl? (vaikų atsakymai)
3.Temos įvadas.
Pedagogas:
– Vaikinai, kažkas atsitiko šešiakojams, ar esate pasiruošę padėti? Mokytojas skaito tekstą:
Kažkada per vabzdžius
Praskrido piktas voras
Spalvingoje pievoje
Jis visus užbūrė.
Taip kad drugeliai plazda
Skruzdė dirbo.
Ir tegul vapsvos dūzgia,
Padėkite man greitai.
Pasiimk žinias su savimi,
Ir priimk gerumą
Ir šie šešiakojai
Padėkite vaikams!
Pedagogas:
– O norėdami padėti savo šešiakojams kūdikiams, mes su tavimi irgi pavirsime vabzdžiais. Turiu stebuklingą gėlę, kuri mums padės. Mokytojas paima stebuklingą gėlę ir su vaikais sako žodžius:
- Užmerkite visas akis ir pakartokite paskui mane:
- Padėk mums, gėlyte, paversk mus vabzdžiais! (dėvėkite skrybėles)
Taigi jūs ir aš tapome vabzdžiais, ir mes eisime į miško proskyną. Nagi, vabzdžiai, sėskite. O štai pirmoji voro užduotis (voke): „Reikia įminti mįsles ir rasti atsakymus“.
4.Mįslės. Pokalbis tema.
Mokytojas skaito mįsles, vaikai spėlioja, o vaikas, turintis vardinio vabzdžio kepurę, atsistoja, susiranda savo paveikslėlį ir padeda ant lentos.
Ji turi keturis sparnus
Kūnas plonas, kaip strėlė.
Ir didelės, didelės akys
Jie tai vadina... (laumžirgis).
Pedagogas:
– Kaip atspėjote, kad tai laumžirgis, kokie žodžiai padėjo rasti atsakymą?
Geria kvapnių gėlių sultis,
Duoda mums ir vaško, ir medaus.
Ji maloni visiems
O jos vardas... (bitė).
Pedagogas:
– Kokie žodžiai padėjo atspėti, kad tai bitė?
Jis tikras darbininkas

Labai, labai sunkiai dirbantis.
Po pušimi tankiame miške
Jis stato namą iš adatų. (skruzdėlė).
Pedagogas:
– Kokie žodžiai padėjo atspėti, kad tai skruzdėlė?
Ji šviesi, graži,
Grakštus, lengvasparnis.
Ji atrodo kaip gėlė
Ir mėgsta gerti gėlių sultis. (drugelis).
Pedagogas:
- Kokie žodžiai tau pasakė, kad tai drugelis?
Ji brangesnė už visas klaidas,
Nugara raudona.
Ir ant jo yra apskritimai
Maži juodi taškeliai. (Boružė).
– O kokie žodžiai šioje mįslėje leido suprasti, kad tai buvo boružėlė?

Aš tikrai žinau, visi tai žino,
Tarp žalios žolės
Yra vienas iš vabzdžių -
Pėdos virš galvos!
(Žiogas)
- Nosis ilga,
Balso skambutis
Daug mažesnis už katę
O dar blogiau – blusos. (uodas)
– Skrenda visą dieną
Visiems nusibosta
Ateis naktis
Tada jis sustos. (Skristi)

Pedagogas:
– Kaip vienu žodžiu galima pavadinti tuos, kurie pavaizduoti nuotraukose?
– Kokia pagrindinė visų vabzdžių savybė? (Visi vabzdžiai turi 6 kojas.)
– Ar voras yra vabzdys?
- Pavadinkite plėšrūnus vabzdžius (laumžirgis, žiogas, boružėlė)
– Kodėl jie vadinami plėšrūnais? (Kadangi jie medžioja kitus vabzdžius.)
- Įvardykite naudingus vabzdžius. (drugelis, bitė, skruzdėlė.)
– Kokią naudą duoda bitės, drugeliai, skruzdėlės? (Bitės apdulkina gėles, duoda mums medaus ir vaško. Skruzdėlės neša po mišką daugelio augalų sėklas. Drugeliai apdulkina gėles.)
- Įvardykite kenksmingus vabzdžius. (Musė neša mikrobus, vikšras valgo augalų lapus, uodai – infekcijas.)
- Gerai padaryta, įminė visas mįsles, o mes laumžirgį ir bitę išgelbėjome (lamžirgį ir bitę įkėlėme į proskyną), bet mūsų pagalbos laukia ir kiti vabzdžiai, judėkime toliau.
5. Fizinis pratimas „Šimtakojis“
1. Ėjo šimtakojis
(vaikai vaikšto ritmingu žingsniu, šiek tiek spyruokliuojant)
Sausu keliu.

2. Staiga ėmė lyti: Lašė-lašė-lašė!
(vaikai sustoja ir pritūpia.)
- O, keturiasdešimt letenų sušlaps!

3. Man nereikia slogos
(vaikai vaikšto aukštai iškėlę kelius, tarsi eitų per balas),
Aš apeisiu balas!

4. Nesinešiu į namus purvo.
(vaikai sustoja ir purto koją)
Aš papurtysiu kiekvieną leteną!
(purto kitą koją).

5. Ir tada aš nuskęsiu
(vaikai trypia kojomis)
- O, koks griaustinis iš letenų!
Pedagogas:
– Eikime toliau, mūsų pagalbos laukia ir kiti vabzdžiai.
- Žiūrėk, vaikinai, dar vienas vokas su užduotimis.
Vaikai sustoja ir susėda prie stalų. Užduotis turi būti atlikta savarankiškai (individualus darbas)
6. Žaidimas „4 papildomi“. Sakinių kūrimas su jungtuku „nes“.
Pedagogas:
- Atidžiai pažvelkite į nuotraukas ir pasakykite, kuri nuotrauka yra keistesnė ir kodėl taip manai?
Papildomas voras, nes tai ne vabzdys.
Yra papildoma skruzdė, nes ji neskraido, o kiti vabzdžiai skrenda.
Yra papildomas drugelis, nes jis skraido, bet kiti vabzdžiai neskraido.
Papildomas drugelis, nes kiti vabzdžiai yra plėšrūs.
Pedagogas:
- Atlikę šią užduotį, jūs ir aš taip pat išgelbėjome skruzdėlę (įdėkite skruzdėlę į proskyną).
Tęskime savo kelionę.
Logoritminė mankšta „Vabzdžiai virš pievos“. Vaikai, atlikdami įvairius judesius, skaito poeziją.
Zhu-zhu-zhu - bitė dūzgia,
Aš skrendu iš toli. (Vaikai ritmingai mojuoja rankomis)
Z-z-z - uodas cypia,
Jis skuba įkąsti. (Ištieskite rodomąjį pirštą ir ritmingai meskite rankas į priekį).
Fu-fu-fu, kaip garvežys,
Kamanė pūpso, atneša žiedadulkes. (Jie ritmingai baksnoja kojomis)
Vabalas dūzgia: dūzgia, dūzgia, dūzgia.
Pažadinsiu bet ką (jie ritmingai ploja rankomis).
– Tęskime kelionę.
Nuėjome į pievelę ir radome voką. – Koks neįprastas vokas, jis skiriasi nuo kitų. (mokytojas išima diagramas iš voko)
- Pažiūrėkime į šias diagramas ir sukurkime istoriją.
7. Vaikų istorijos grandinėje:
Drugelis padėjo kiaušinius ant gėlės.
Tada pasirodė vikšrai.
Vikšrai ėdė lapus ir greitai augo.
Tada vikšrai virto lėliukais.
Iš lėliukių išlindo drugeliai. Jų sparnai šlapi. Drugeliai džiovina sparnus saulėje. Kai tik sparnai išdžiūsta, drugeliai pradeda skraidyti.
Pirštų gimnastika:
Gėlė miegojo ir staiga pabudo
Aš nebenorėjau miegoti.
Jis pajudėjo, pradėjo,
Jis pakilo ir skrido.
- Padėjome nuvilti drugelį (padėti drugelį į proskyną)

8. Kvėpavimo pratimas „Padėk drugelį ant gėlės“ (prie stalo).
Pedagogas:
- Užpakalinės yra sunkios, reikia būti atsargiam, giliai įkvėpti oro per nosį ir paleisti ramų vėjelį ant drugelio, kad jis atsidurtų ant gėlės. Nuo to priklauso kito vabzdžio išgelbėjimas.
(į proskyną įdėti žiogą ir vabalą).
Pedagogas: Mūsų kelionė baigėsi, kokie jūs puikūs bendražygiai, padedantys vabzdžiams. Vabzdžiai dėkoja jums visiems.
Pažiūrėk, kokia graži tapo proskyna. Tegul skruzdėlės ir vabalai šliaužioja žeme, tegu žiogai šokinėja ant žolės, tegul skraido drugeliai ir laumžirgiai, o pasaulis, kuriame gyvename, visada išlieka mėlynas ir žalias! Mums laikas grįžti į darželį. Bet pirmiausia turime vėl pavirsti vaikais.
– O tam, kad pavirstume vaikais, reikia pagal garsą atspėti vabzdžius ir juos parodyti. (Vabzdžių vaikai skraido, šokinėja, plazdėja, skleidžia būdingus garsus).
Mokytojas paima stebuklingą gėlę ir sako žodžius: Užmerkite akis ir kartokite paskui mane:
– Tu gėlė, padėk ir paversk mus vaikais!
- Ar tau patiko būti vabzdžiais? (vaikų atsakymai)
– O jei turėtumėte galimybę vėl pavirsti vabzdžiais, kuo norėtumėte pavirsti ir kodėl?
Ilsėjomės miško proskynoje, jau laikas grįžti į darželį, bet prieš grįždama fėja nori sužinoti, ar gerai, ar blogai būti vabzdžiu.
– Kas bus su pieva, mišku, su mūsų gamta, jei išnyks vabzdžiai?
Vaikai daro išvadą, kad jei išnyks vabzdžiai, išnyks augalai, žus gyvūnai ir paukščiai: vieni negali egzistuoti be kitų. Vabzdžiai yra gamtos dalis, gamtą reikia saugoti, mylėti ir saugoti.
- Šiandien visi buvote puikūs!
12. Atsipalaidavimas. "Drugelio plazdėjimas"
– Vaikinai, šiandien daug keliavome, buvome pavargę. Pailsėkim.
Atsisėskite ant kilimėlio, užmerkite akis ir prisiminkite, kaip buvote vabzdžiais.
Įsivaizduokite gražią pavasario dieną. Jūs sėdite ant žalios pievos. Aplink viskas ramu ir tylu. Jaučiatės šiltai ir patogiai, lengvai ir ramiai kvėpuojate. Įsivaizduokite, kad esate lengvi drugeliai dideliais ir gražiais sparnais. Tavo rankos lengvos ir lengvos – kaip drugelio sparnai. Ir tavo kūnas taip pat tapo lengvas, lengvas, suplojo sparnais ir skraidė. Su kiekvienu įkvėpimu ir iškvėpimu plaukiate vis aukščiau ir aukščiau ore. Jautiesi gerai ir patenkintas. Bet dabar laikas grįžti namo. Ištieskite ir suskaičiuokite tris, atmerkite akis. Nusišypsokite vienas kitam.