GCD santrauka vidurinėje grupėje: kambariniai augalai. Detali aplikacija – kambarinė gėlė

Pamokos pastabos darželis: Kambarinių augalų pasaulyje 5-7 metų vaikams.


Autorius: Naira Igorevna Nersesyan, MBDOU "Bendrojo ugdymo darželio Nr. 144" mokytoja, Voronežas
Tikslas: Ikimokyklinio ugdymo pedagogai, pradinių klasių mokytojai, smalsūs tėvai. Santrauka tinka užsiėmimams su 5-7 metų vaikais.
Tikslas: Pavadinkite augalus ir pagrindines jų dalis. Tinkamai prižiūrėti augalus.
Užduotys- Praplėskite savo žinias apie kambarinius augalus.
- Suteikite idėją apie kambarinių augalų dauginimąsi.
-Bendros veiklos metu ugdyti 5-7 metų vaikų tiriamuosius įgūdžius.
- Ugdykite rūpestingą požiūrį į gamtą.
- Ugdykite smalsumą ir darbštumą.
- Išmokyti piešti kambarinius augalus.
- Tobulinti augalų priežiūros įgūdžius.
- Pristatykite kelių rūšių kambarinius augalus.
-Plėsti mokinių žinias apie aplinkos kultūrą.
Preliminarus darbas Dalyko aplinkos sukūrimas, skirtas ugdyti vaikų susidomėjimą augalais, demonstracinės medžiagos prieinamumas: nuotraukos ir plakatai iš serijos<<Kambariniai augalai>>. Vaizdo medžiaga – atvaizdavimui ekrane.

Pamokos eiga

Auklėtojas Atspėk mįsles:<< Дышит,растет, а ходить не может>> (Augalas).
Išvalykite orą
Sukurkite komfortą
Langai žali,
Jie žydi ištisus metus (kambariniai augalai).
Apie ką šiandien kalbėsime? (Apie kambarinius augalus).
Uždengta stikline vandens,
Su ežiuko pirštine. (Kaktusas)


Kubile augo krūmas,
Ir platus ir storas:
Lapas kaip oda
Tvirtai sulankstytas
Senesnis kamienas,
Kaip guma. (Ficus)


Lapas su kupra, grioveliu,
Turi spyglių, bet nežino, kaip pakenkti,

Bet jis mus gydo bet kurią valandą. (Alijošius)


Ant lango yra puodas,
Jame yra pati nuostabiausia gėlė,
Violetinė, grakšti,
Aromatas viliojantis! (Violetinė)


Auklėtojas Kokius kitus kambarinius augalus, be aukščiau išvardytų, žinote? (Kalankė, cala, papartis). Parodyk man nuotrauką?




Auklėtojas Tiesą sakant, šie augalai auginami tik patalpose, nes dauguma jų yra kilę iš karštų šalių, kur ištisus metus vasarą žmogus sukuria maždaug tokias pačias sąlygas kaip ir vasarą. Bet kodėl?
Vaikai Sudaromos visos sąlygos, kad žiemą augalai nežūtų ir nesušaltų.
Auklėtojas Prisiminkite, ko reikia augalams?
Vaikai Augalams reikia dirvožemio, šviesos, šilumos, oro ir vandens.
Auklėtojas Yra penki augalų pagalbininkai, kaip penki pirštai ant rankos. Ar augalams reikia dirvožemio?
(Taip, jie auga vazonuose su žeme).
Kodėl kambariniai augalai dedami ant palangės? (Jiems augti reikia šviesos).
Kodėl kambariniai augalai rudenį ir žiemą nenešami į lauką? (Jiems reikia šilumos).
Kokių dar sąlygų reikia, kad augalai gerai augtų? (Augalams kvėpuoti reikia oro).
Ką daryti, kad jiems būtų lengviau kvėpuoti? (Kad oras patektų į augalo šaknis, reikia purenti dirvą ir nuvalyti nuo jų dulkes).
Kokia yra penktoji augalų augimo sąlyga (Vanduo būtinas – juos reikia laistyti reguliariai).
Pažiūrėkime, kaip auga gėlė.

Vaikai įvardija pagrindines augalo dalis (šaknis, stiebas, lapas, žiedas, vaisiai su sėklomis).


Kambarinių augalų yra labai daug, susipažinkime su dar keletu jų.
Aukštyn stačia siena,
Ant liejo betono,
Šimtakojis šliaužia
Jis pasiima lapus su savimi. (Ivy)


Vaikai paeiliui žiūri į ekraną augalų nuotraukos, su– pakartoja mokytojas sudėtingi vardai ir prisiminkite (pelargoniją, koleusą, begoniją, gardeniją, agavą).






Kūno kultūros minutė
Kieme auga saulėgrąža.
Kieme auga saulėgrąža,
Ryte jis pasiekia saulę. (Vaikai stovi ant vienos kojos ir ištiesia rankas aukštyn.)
Šalia jo yra antras, panašus,
Jį taip pat traukia saulė. (Vaikai atsistoja ant kitos kojos ir vėl pakelia rankas aukštyn.)
Sukame rankenas ratu.
Netyčia nemuškite savo draugo!
Keli ratai į priekį
Ir tada atvirkščiai. (Tiesių rankų sukimas į priekį ir atgal.)
Puikiai pailsėjome
Ir mums laikas sėsti. (Vaikai sėdi.)

Auklėtojas Kaip tinkamai prižiūrėti kambarinius augalus (vandenti, purenti, purkšti, nuvalyti dulkes, nuplauti). Visada rūpinkimės savo kambariniais augalais kartu. (Vaikai laisto gėles, nuvalo dulkes, apipurškia mokytojos nurodymu)





Apsaugoti tinkama priežiūra jie žiūri filmuotą medžiagą apie augalus, – komentuoja mokytoja

Auklėtojas Peržiūrėkite visas nuotraukas ir nupieškite savo kambarinį augalą.


Auklėtojas Iš visų piešinių išsirinkite išraiškingiausius ir tvarkingiausius.

Savivaldybės autonominė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga "Darželis Nr. 47" kombinuotas tipas Strelitamakas, Baltarusijos Respublika

Parengė ir vedė: Kuzmina Svetlana Valerievna, Sterlitamak, 2015 m.

Tiksliniai nustatymai:

  • nustatyti galimybę specialiai sukurtoje aplinkoje rasti vieną ar kelis objektus, atsakyti į klausimą "Kiek?" naudojant žodžius "vienas" , "daug" ; pakartokite gėlių pavadinimą.
  • toliau stiprinti mokinių įgūdžius komponuoti gėlę iš dalių, klijuoti dalis ir klijuoti jas ant lapo;
  • lavinti vaizduotės mąstymą, kalbinį kvėpavimą, gebėjimą ištarti frazę, didėjančią žodžių skaičių, ir smulkiąją motoriką vienu iškvėpimu;
  • skatinti domėjimosi kambariniais augalais formavimąsi, kurti norą jais rūpintis, jais žavėtis; ugdyti rūpestingą požiūrį į gamtą.

Priemonės: diktofonas, albumų lapai, iš spalvoto popieriaus iškirptos gėlių dalys (lapai, šerdis, stiebas, žiedlapiai), flanelgrafas, šepečiai, pasta, servetėlės,

Preliminarus darbas:

Kambarinių augalų apžiūra, darbas su modelių schemomis, eilėraščių ir dainelių apie gėles mokymasis mintinai. Elgesio ir žaidimo situacijų aptarimas Kasdienybė ko reikia augalų augimui Žodyno turtinimas ir aktyvinimas: kambarinė, aplikacija, žiedlapis, aromatas

Veiklos eiga:

  1. Staigmenos akimirka
  2. Treniruotės "Linksmingumas"
  3. Darbas su schematiniais modeliais
  4. Pirštų žaidimas "Jie pasodino sėklą į žemę"
  5. Taikymas "Violetinė"
  6. Pratimas "O, kaip kvepia!"
  7. Fizminutka "Gėlės"
  8. Atspindys

GCD judėjimas:

Pedagogas: Sveiki, merginos ir berniukai! Šiandien mūsų grupei atnešė laišką, žiūrėk, tai nuo zuikio. Jis rašo:

„Brangūs vaikai, padėk man, prašau. Mano draugas Mishutka užmigo žiemos miegu ir paprašė manęs prižiūrėti jo augintinį, siunčiu jums jo nuotrauką (mokytoja rodo violetinės nuotraukos nuotrauką). Bet faktas yra tas, kad aš nieko apie jį nežinau ir negalėjau atsisakyti, ką man daryti, pasakyk man...

Pedagogas: Anyuta, kaip manote, koks augintinis gyvena su Mishutka? (gėlė yra violetinė), tiesa, kaip atspėjote, kad tai gėlė? (jis yra vazonėlyje ir žydi), kas žino, kaip vadinamos gėlės vazonuose? (kambariniai augalai). Taip, jie gyvena mūsų namuose ant palangės ir džiugina mus savo žiedais, tačiau jais reikia tinkamai pasirūpinti. Ko tam reikia?

Turiu jums pasiūlymą: galite įrašyti į diktofoną viską, ką mes su mumis sakome, ir nusiųsti garsinį laišką kiškiui miške, kad kol meška miega, jis išsaugotų gėlę iki pavasario. Na, pirmiausia reikia nusiteikti darbingam

Mokymus veda mokytojas "Linksmingumas" )

Mano ausys viską girdi. (vaikai glosto ausis)

Mano akys mato viską. (vaikai glosto akis)

Įkvepiu gėlių kvapą! (atsikvėpti)

Pedagogas: Jūs ir aš sužinojome, kad gėlės auga mūsų namuose vadinami patalpų viduje, o kokių gėlių turime savo grupėje? (Impatiens, Ficus, Violetinė, Coleus). Žiūrėkite, aš jums paruošiau diagramas - modelius, kuriuos galite pamatyti apačioje (kambarinis augalas turi šaknį, stiebą, lapus, o kai kurie gali turėti žiedus). Užaugti gražios gėlės juos reikia teisingai pasodinti

Žaidžiamas pirštų žaidimas:

Į žemę pasodino sėklą ("įdėti" vaiko delne "sėkla" )

Saulė išlindo į dangų.

Šviesk saule, šviesk! (suspaudžiame rankas ir po vieną jas atimame)

Augink sėklą, augink! (sudėkite delnus ir pakelkite rankas aukštyn)

Ant stiebo atsiranda lapai. (sujunkite delnus, sujunkite pirštus po vieną su nykščiu ir vienu metu ant abiejų rankų)

Gėlės žydi ant stiebo! (suspaudžiame rankas ir paeiliui jas atskleidžiame).

Taigi ko reikia visiems augalams augti? (šviesa – saulė, vanduo, šiluma ir mūsų rūpestis). Siūlau padaryti gražią žydinčios žibuoklės aplikaciją ir savo darbelį nusiųsti Kiškiui, kad jis nepamirštų palaistyti Mišutkos žibuoklės, Zuikis surengs žibuoklių parodą, o atėjus pavasariui Mišutka ir jis grožėsis mūsų amatai

Praktinė veikla – taikymas "Violetinė" įsijungia "Gėlių valsas"

(Pasiūlykite iš paruoštų dalių pasidaryti gėlę: pirmiausia įdėkite gėlę, o jos centre įdėkite šerdį apskritimo pavidalu, po gėle padėkite stiebą ir vazoną. Tada užtepkite tolygų pastos sluoksnį ir palaipsniui klijuokite ant gėlės. aplikacijos dalis.)

Pedagogas: Kokie mes esame puikūs bičiuliai! Pažvelkite į mūsų nuostabias gėles. Mūsų žibuoklės pakėlė galvas, šypsojosi šviesai ir ištiesino žiedlapius. Ir jie įkvėpė savo kvapą...

(Pratimai vyksta "O, kaip kvepia!" )

O, kvepia!

Oi, kaip kvepia!

Oi, kaip maloniai kvepia!

Oi, kaip gražiai kvepia gėlė! Kol darėme aplikaciją, pavargome, reikia padaryti minutės pertraukėlę

Mokytojas kviečia mokinius atlikti fizinius pratimus:

Gėlė sako gėlei:

Paimkite savo popieriaus lapą. (vaikai pakelia ir nuleidžia rankas)

Išeikite į taką ir įspauskite koja. (vaikai vaikšto vietoje, aukštai iškėlę kelius)

Papurtyk savo galvą -

Ryte pasveikink saulę. (galvos pasukimas)

Šiek tiek pakreipkite stiebą

Štai įkroviklis gėlei! (atliekami lenkimai)

Dabar nusiprausk rasa,

Nusikratykit ir nusiraminkite. (purtant rankas)

Pagaliau visi pasiruošę

Švęskite dieną visoje jos šlovėje! (mokiniai atsisėda)

Pedagogas: Pasigrožėkite, kokios gražios mūsų gėlės. Kokios spalvos tavo gėlė? (pavadina spalvą) Kiek gėlių turite? (vienas) Kiek gėlių yra? (daug) Kokių gėlių gavome? (gražus, švelnus, mylimas, malonus)

Pedagogas: Matai, kiek pastangų reikia užauginti gėles. Todėl rūpinkitės jais. Mes savo grupėje pasirūpinsime gėlėmis ir tyliai, pašnibždomis prašysime "Kaip tu jautiesi?"








Projekto tikslai: Švietimo Padėti plėsti vaikų žinias apie kambarinius augalus; Prisidėti prie idėjų apie kambarinių gėlių svarbą formavimo; Vystymasis Ugdyti praktinius kambarinių augalų priežiūros įgūdžius; Turtinti vaikų žodyną; Ugdyti nuoseklią vaikų kalbą; Ugdomasis Meilės gamtai ugdymas Stebėjimo ir rūpestingo požiūrio į augalus ugdymas; Prisidėti prie aplinkosauginės kultūros ugdymo plėtros; Įtraukite tėvus į šį klausimą.


Projekto tipas: orientuotas į praktiką, grupė Dalyviai: pedagogai, vaikai, tėvai. Projekto trukmė: trumpalaikė Numatomas rezultatas: įgyvendinant projektą suformuoti vyresniosios grupės vaikų žinių apie kambarinius augalus sistemą. Didinti domėjimąsi augalų gyvenimo ir vystymosi ypatumais, norą savarankiškai vykdyti augalų priežiūros instrukcijas, stebėjimo ir eksperimentavimo įgūdžius paieškų ir pažintinės veiklos procese.








Linksmi eksperimentai: „Su vandeniu ir be vandens“ „Ar augalas gali kvėpuoti? "Ką augalai turi valgyti?" Pokalbiai: kambariniai augalai yra draugai ar priešai? „Kambarinių augalų priežiūra“ „Vaistiniai kambariniai augalai“ „Ko reikia augalams gyventi? „Kaip vaikai ir jų tėvai rūpinasi kambariniais augalais namuose“ Peržiūrėkite paruoštus pristatymus apie kambarinius augalus ECD: „Mokymai, kaip prižiūrėti kambarinius augalus“ „Gėlė mamai“


Eilėraščių apie augalus mokymasis ir skaitymas; Patarlių, priežodžių aptarimas, mįslių spėjimas; Meninė kūryba Gėlių gamyba iš popieriaus; Kambarinių augalų piešimas dažais, pieštukais, kreidelėmis; Aplikacija „Padovanosiu mamai gėlę“ Gėlių projektavimas iš mozaikų Lauko žaidimai „Rink gėlę iš žiedlapių“ „Puoškime kilimą gėlėmis“ Darbas Žvelgiant į kambarinius augalus vaizduojančias iliustracijas. Dirbkite „Gamtos kampelyje“ prižiūrėdami kambarinius augalus














Paraiška 3-4 metų vaikams. Klasės pastabos Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema: „Kambariniai augalai“

27 pamoka. Kambarinė gėlė (Spalvotas popierius. Aplikacija iš paruoštų objekto dalių)

Programos turinys. Išmokykite vaikus iš dalių pasidaryti gėlę, dalis aptepkite klijais ir priklijuokite ant lapo. Ugdykite suvokimą ir mąstymą.

Demonstracinė medžiaga. Kraštovaizdžio lapas su trimis nebaigtomis gėlėmis (be lapų, be žiedlapių, be šerdies).

Dalomoji medžiaga. Pusė albumo lapo, iš spalvoto popieriaus iškirpta gėlė ir jos šerdis apskritimo pavidalu; spalvoti pieštukai, klijai, klijų teptukas, skudurėlis, aliejinio audinio pamušalas.

Pamokos eiga

Parodykite vaikams kraštovaizdžio lapą su trimis nebaigtomis gėlėmis (be lapų, be žiedlapių, be šerdies) ir paprašykite užpildyti trūkstamas detales spalvotais pieštukais.

Kiekvienam vaikui duokite pusę kraštovaizdžio lapo, iš spalvoto popieriaus iškirptas gėles ir jų šerdelius apskritimo pavidalu. Pakvieskite kiekvieną vaiką iš paruoštų dalių pasidaryti gėlę: pirmiausia padėkite gėlę, o jos centre įdėkite šerdį apskritimo pavidalu, po gėle padėkite stiebą ir vazoną. Tada užtepkite vienodą klijų sluoksnį ir palaipsniui klijuokite ant aplikacijos dalių.

Paklauskite vaikinų: „Kokias gėles gavai? (Gražus, kambarinis, mėlynas ir kt.)

Iš knygos Modeliavimas ir taikymas su 6-7 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema: „Mano namai“ 21 pamoka. Namo statyba (Modeliavimas iš plastilino) Programos turinys. Ugdyti vaikų gebėjimą lipdyti namą iš suvyniotų kolonų, statant jas vieną ant kitos ir tvirtai sujungiant. Stiprinti gebėjimą naudoti kamino. Tobulėti

Iš knygos Piešimas su 6-7 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema: „Patalpų gėlės“ 15 pamoka. Nykštukas (piešimas guašu) Programos turinys. Toliau mokykitės piešti iliustracijas pasakai. Toliau mokytis piešti pasakos personažą, laikantis kūno proporcijų; pasiekti įvaizdžio išraiškingumą

Iš knygos Piešimas su 4-5 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema „Mano namai“ 21 pamoka. Namai lėlių lizdams (Piešimas spalvotais pieštukais) Programos turinys. Išmokykite vaikus piešti mažus ir didelius objektus, sudarytus iš kvadrato ir trikampio. Toliau mokykitės, kaip sudaryti siužetinę kompoziciją. Ugdykite reagavimą

Iš knygos Lepka su 3-4 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema: „Kambariniai augalai“ 27 pamoka. Alavijas (piešimas teptuku. Guašas) Programos turinys. Toliau mokykitės teptuku piešti daiktą iš gyvenimo. Pristatykite kambarinį alavijo augalą. Alavijas puode. Kraštovaizdžio paklodės, guašas, šepečiai, stiklainiai su vandeniu, skudurai (ant

Iš knygos Piešimas su 5-6 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema „Mano namai“ 22 pamoka. Namas zuikui ir gaidžiui (plastilino modeliavimas) Programos turinys. Stiprinti vaikų gebėjimą plastilinu pavaizduoti gaminį iki norimo įvaizdžio. Išmok perpasakoti pasakas pagal demonstracinę medžiagą. Herojai

Iš knygos Taikymas su 3-4 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema: „Kambariniai augalai“ 27 pamoka. Kaktusas vazone (plastilino modeliavimas) Programos turinys. Sustiprinkite galimybę sukurti gaminiui norimą įvaizdį naudojant natūralias medžiagas. Supažindinkite vaikus su kambariniu augalu – kaktusu.

Iš knygos Piešimas su 3-4 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema: „Augalai“ 31 pamoka. Gėlė gėlyne (plastilino modeliavimas) Programos turinys. Toliau mokykite vaikus derinti amatus natūrali medžiaga ir plastilino. Lavinti atmintį, dėmesį, suvokimą, kalbą ir mąstymą. Tema

Iš knygos Jums, merginos autorė Ievleva A.S.

Savaitės tema „Mano namai“ 41 pamoka. Ledo namelis (Piešimas pastelinėmis kreidelėmis) Programos turinys. Toliau supažindinkite vaikus su šaltais tonais. Išmokite perduoti charakteristikos daiktai naudojant šaltį spalvų schema. Pristatykite galimybes

Iš autorės knygos

Savaitės tema: „Kambariniai augalai“ 57 pamoka. Septynižiedė gėlė (Piešimas guašu) Programos turinys. Toliau supažindinkite vaikus su vaivorykštės spalvomis. Išmokite kruopščiai nudažyti daiktą guašu, leiskite dažams išdžiūti. Stiprinti gebėjimą perteikti skirtingos spalvos Ir

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Mano namai“ 22 pamoka. Namas zuikui ir gaidžiui (Spalvotas popierius. Aplikacija iš paruoštų objekto dalių) Programos turinys. Ugdykite užuojautą ir gerumą. Išmokyti vaikus suformuoti visumą iš kelių dalių; užtepkite dalį klijais ir priklijuokite

Iš autorės knygos

Savaitės tema: „Kambariniai augalai“ 27 pamoka. Kambarinė gėlė (Spalvotas popierius. Aplikacija iš paruoštų objekto dalių) Programos turinys. Išmokykite vaikus iš dalių pasidaryti gėlę, dalis aptepkite klijais ir priklijuokite ant lapo. Ugdykite suvokimą ir

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Augalai“ 31 pamoka. Tulpė (Spalvotas popierius. Aplikacija iš paruoštų objekto dalių) Programos turinys. Toliau mokykite vaikus, kaip iš dalių sudaryti visumą. Supažindinti su sodo gėlių ir augalų dalių pavadinimais.

Iš autorės knygos

Savaitės tema: „Mano namai“ 22 pamoka. Tvora prie namo (Piešimas teptuku. Guašas) Paskirtis. Toliau mokykite vaikus piešti įvairius objektus, sudarytus iš linijų derinių. Išmok perpasakoti pasakas pagal knygos iliustracijas. Lavinti kalbą ir mąstymą

Iš autorės knygos

Savaitės tema: „Kambariniai augalai“ 27 pamoka. Gėlė vazone (Piešimas teptuku. Akvarelės) Tikslas. Toliau mokyti vaikus piešti gėles „panardinimo“ metodu, piešti linijas teptuku įvairiais deriniais. Kambarinis augalas su

Iš autorės knygos

Savaitės tema: „Augalai“ 31 pamoka. Žali krūmai (Piešimas teptuku ir pirštu. Guašas) Paskirtis. Tobulinti vaikų įvairių technikų derinimo įgūdžius (piešimas teptuku ir piršteliais). Albumo lapas, ant kurio nupieštas krūmas,

Iš autorės knygos

Kambariniai augalai Kambarinių augalų pasaulis yra toks didelis ir įvairus, kad sunku į jį atsižvelgti. Dar visai neseniai buvo galima auginti 10–20 rūšių daugiausia nepretenzingi augalai, o šiandien žinomi šimtai ir šimtai augalų, kurie yra

Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigos lopšelis-darželis Nr.135

Volgogrado Krasnoarmeysky rajonas

Metodinis tobulinimas

„Mini muziejaus organizavimas

"Kosmoso atstumai"

Dalyko ugdymo grupės aplinkoje su tikslupažintinių ir intelektinių gebėjimų ugdymas

vyresni vaikai ikimokyklinio amžiaus»

Aiškinamasis raštas

Bibliografija

Kamneva Marija Sergejevna

Myškina Natalija Aleksandrovna

Darbo pavadinimas

Pedagogai

Metodinės plėtros pavadinimas

„Mini muziejaus „Erdvės atstumai“ organizavimas dalykinės ugdymo grupės aplinkoje, siekiant ugdyti vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikų pažintinius ir intelektinius gebėjimus“

Darbo vieta

Volgogrado Krasnoarmeysky rajono savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigos vaikų darželis Nr. 135

Kontaktinis numeris

AIŠKINAMASIS PASTABA.

„Kai visiškai ištyrinėjame kosmosą, paaiškėja, kad būdami čia, žemėje, jau buvome danguje. »

Stanislavas Jerzy Lec

Astronomija vaikams yra sritis, kuri stovi ant ribos tarp tikrojo ir pasakų pasaulių. Žvaigždėtas dangus kelia didelį vaikų susidomėjimą ir skatina mokytis pasaulis, erdvę, ieškoti informacijos įvairiuose šaltiniuose, lavina vaiko atmintį ir gebėjimą mąstyti abstrakčiai.
Mus supančio pasaulio, Visatos sandaros pažinimas praplečia vaiko mąstymo ribas, stiprina potraukį naujoms akademinėms disciplinoms ir naujiems atradimams.

Prieš kelis dešimtmečius nedaugelis vakarykščių berniukų nenorėjo tapti astronautais. Ši svajonė šiuolaikiniams vaikams visai neaktuali. Tuo tarpu kosminiai piratai, žvaigždžių karai ir kitos ateivių būtybės yra jų mėgstamų animacinių filmų herojai. Išgalvoti veikėjai dezinformuoja ikimokyklinukus, pasakodami apie neegzistuojančias planetas, dažnai sukelia jiems neigiamas emocijas ir prisideda prie baimių atsiradimo. Todėl svarbu kompetentingai organizuoti darbą, siekiant plėtoti vaikų idėjas apie erdvę.

Nuo seniausių laikų žmonių akys buvo nukreiptos į dangų. Nuo pat pirmųjų žingsnių žemėje žmogus jautė savo priklausomybę nuo dangaus, didžiąja dalimi nuo jo priklausė jo gyvenimas ir veikla. Mūsų protėviai puikiai žinojo ir suprato dangaus „įpročius“. Jiems dangus buvo gyvas, pilnas ir įvairiai reiškėsi. Būtent šią meilę ir dangaus pažinimą ugdome savo kodėl. Sukūrėme pamokų apie kosmosą ciklą, kuriame buvo viskas, kas susiję su antžeminiu pasauliu, viskas, kas egzistuoja virš žemės, virš mūsų. Ir pirmiausia tai, ką vaikas gali matyti: Saulę, debesis, dangaus skliautą, žvaigždes, Mėnulį ir kt. Vaikai susipažino su Saule, ryškiausia žvaigžde, Saulės sistema ir jos gyventojais – planetomis, su daugiausiai. ryškios žvaigždės ir žvaigždynai; sužinojo apie tolimų pasaulių pasiuntinius – meteorus ir meteoritus, apie kometas, kurias galima pamatyti naktiniame danguje. Vaikai buvo supažindinti su mūsų mėlynąja planeta, kaip Žemė sukasi aplink savo ašį, kasmetinis mūsų planetos sukimasis aplink Saulę ir kodėl Žemėje keičiasi diena ir naktis. Supažindinome vaikus su įvairiais orlaiviais, astronautų apranga, kosmoso herojais, o svarbiausia – atskleidėme vaikams apie kosminių skrydžių svarbą žmogui.

Per pamokas apie kosmosą skiriame daug dėmesio linksmų potyrių ir eksperimentus, skatinančius vaikus būti kūrybiškus.

Kosmoso tema pasirodė viena populiariausių tarp mūsų vaikų. Vaikai mėgsta „keliauti į kosmosą“.

O pamatę, kaip vaikai žaidžia ir įsivaizduoja, mes su savo grupės tėveliais nusprendėme jiems padėti – gaminome atributiką erdvės žaidimams. O kai kosminių eksponatų buvo daug, nusprendė sukurti mini muziejų „Kosmoso atstumai“.

Mini muziejaus paskirtis: sudaryti sąlygas bendrai tėvų ir vaikų pažintinei veiklai, gamtamokslinėms idėjoms apie supantį pasaulį ir erdvę plėtoti.

Užduotys:

  • Supažindinti vaikus ir tėvelius su astronautikos raidos istorija.
  • Suformuoti ir įtvirtinti pirmąsias idėjas apie Visatą, apie Saulės sistemos planetas, jų ypatybes, vietą Saulės atžvilgiu, apie zodiako žvaigždynus.
  • Gilinti ir sisteminti vaikų žinias apie lėktuvas, gyvūnai, užkariavę erdvę.
  • Ugdykite pagarbą astronauto profesijai.
  • Ugdyti socialiai aktyvią kūrybingą asmenybę.
  • Ugdykite pažintinę veiklą, smalsumą, kūrybiškumą, vaizduotę, mąstymą, bendravimo įgūdžius.

Šios problemos sprendžiamos visų rūšių vaikų veikloje: pamokose, žaidimuose, darbe, kasdieniame gyvenime.

Tikėtini Rezultatai:

Vaikai

Vaikų žinių ir idėjų apie erdvę, kosmosą įsisavinimas; emocinis, vertybinis požiūris į žmones, kurių darbas susijęs su kosmoso tyrinėjimu.

Meilės gimtajam kraštui jausmo ir noro rūpintis savo planeta puoselėjimas.

Vaikų aktyvios, savarankiškos, kūrybingos asmenybės ugdymas

Tėvai

Žinių ir praktinių įgūdžių įgijimas tėvams bendraujant su vaiku.

Mokytojų ir tėvų keitimasis patirtimi apie ugdymą šeimoje

Dalyvavimas Rusijos šventės – Kosmonautikos dienos – minėjime

Partnerystės tarp tėvų ir mokytojų formavimas bendrai organizuojant grupės gyvenimą.

Mokytojai

Darbo su vaikais kognityvinių ir tiriamųjų gebėjimų ugdymo sisteminimas ir kokybės gerinimas per Skirtingos rūšys produktyvią veiklą

Pasikelti lygi pedagoginė kompetencijaįsisavinant šiuolaikines ugdymo technologijas (projekto metodas);

Pedagoginės patirties sklaida naudojant netradicines vizualines technologijas, mnemoniką, elektroninius ugdymo išteklius.

Kuriant mini muziejų „Kosminiai atstumai“ pradėjome nuo susipažinimo su metodine literatūra, susipažinome su muziejaus kūrimo istorija, kitas etapas buvo įrangos parinkimas.

Visa muziejaus įranga parenkama pagal federalinį valstybinį išsilavinimo standartą; sanitarinės ir epidemiologinės taisyklės ir taisyklės; atitinka higienos, pedagogikos ir estetikos reikalavimus. Įranga buvo parinkta atsižvelgiant į tai, kad įgyvendinant programą „Vaikystė“ pagrindinė darbo su vaikais forma ir vadovaujanti veikla yra žaidimas.

Skyrius „Kosmoso dirbtuvės“

Ši skiltis sukurta tam, kad vaikai įgytas žinias perkeltų į užsiėmimo produktą. Amatai, pagaminti kartu su mokiniais ir jų tėvais, buvo vaidmenų ir lauko žaidimų atributika erdvės tema.

Šio skyriaus tikslas: Ugdyti gebėjimą atpažinti grožio ir harmonijos požymius supančio pasaulio reiškiniuose ir išreikšti subjektyvų – vertinamąjį požiūrį veiklos produktuose.

Užduotys:- išmokti pavaizduoti kosmosą – žvaigždes, planetas ir pan.;

Išmokykite vaikus mąstyti apie veiklos produkto sudėtį ir turinį;

Išmokyti vaikus naudotis priekinio ir fono erdve;

Ugdykite tikslumą ir norą įgyvendinti planus iki galo.

Tikėtinas rezultatas: ugdyti vaikų pažintinius ir intelektinius gebėjimus, jų kūrybinį potencialą, aktyvų vaikų ugdymą Statybinė medžiaga, dizaineris, popierinės raketos pagal jo idėją, kūrybiškumo ir detalumo apraiška kūryboje.

Skiltyje „Kosmoso dirbtuvės“ pristatomi eksponatai– Tai vaikų piešiniai ir darbeliai, padaryti kartu su mokytojais ir tėveliais.

Skyrius „Kolekcijos apie kosmosą“

Kosmoso tyrinėjimų istorijoje buvo daug puikių laimėjimų, tokių kaip pirmasis palydovas arba pirmasis žmogaus skrydis.

Kosmoso kolekciją jau reprezentuoja gana gausi žmogaus kosminės erdvės tyrinėjimo istorijos medžiaga.

Šioje skiltyje surinkta medžiaga yra vaizdinė demonstracinė priemonė, kuri buvo renkama kartu su mokiniais ir jų tėvais.

Šio skyriaus tikslas: Ugdykite susidomėjimą mokslinėmis žiniomis apie socialinę tikrovę, smalsumą. Skatinti įsitraukimo į mūsų planetos likimą jausmą. Suteikti galimybę ikimokyklinukams sužinoti, kad SSRS, socialistinių šalių ir daugelio kitų pasaulio šalių pašto skyriai skyrė specialias pašto ženklų serijas skrydžiams į kosmosą ir mokslinių kosminių stočių paleidimams į Mėnulį ir Saulės sistemos planetų link. .

Užduotys: - ugdyti susidomėjimą ir pagarbą pradininkams;

Skatinti susipažinti su kosmoso tyrinėjimo istorija;

Ugdykite pažintinį domėjimąsi astronomija, norą stebėti dangaus objektus;

Skatinti susipažinti su pirmosios kosminės raketos istorija;

Puoselėti patriotizmo jausmus ir pasididžiavimą savo tėvyne.

Eksponatai,pateikta skyriuje „Kolekcijos apie kosmosą“ - pašto ženklų kolekcija.

Skyrius „Kosminė sporto salė“

Šio skyriaus tikslas: Vaikų motorinio aktyvumo ugdymas.

Užduotys:- tobulinti ir plėsti vaikų žaidimo idėjas ir įgūdžius;

Ugdyti gebėjimą derinti savo veiksmus su partnerių veiksmais, stebėti vaidmenų sąveiką ir santykius žaidime;

Stiprinkite gebėjimą apsunkinti žaidimą plečiant vaidmenų sudėtį, koordinuojant ir numatant vaidmenų veiksmus ir elgesį pagal žaidimo siužetą bei didinant kombinuotų siužetinių linijų skaičių.

Tikėtinas rezultatas: Tobulėja motorinių veiksmų atlikimo technika, greitis ir vikrumas. Orientacija žaidimo situacijose, komandinio darbo jausmo ugdymas žaidimuose.

Skyrius „Kosmoso maistas“

Kartais būna sunku suorganizuoti įvairią mitybą, kai parduotuvėse yra didelė produktų gausa. Kaip maistas organizuojamas orbitoje ilgų kosminių skrydžių metu? Ką jie valgo orbitoje? Kaip valgyti maistą esant nulinei gravitacijai?

Šio skyriaus tikslas: ištirti erdvės mitybos organizavimo problemą.

Užduotys: - studijuoti kosminės maisto gamybos istoriją;

Rasti ir ištirti astronautų mitybos standartus;

Analizuoti medžiagas ir nustatyti astronautų mitybos pokyčius nuo pilotuojamo kosmoso tyrinėjimo pradžios iki dabar;

Sužinokite, kaip paruošti kosminį maistą ir jį laikyti.

Eksponatai,pristatomas skiltyje „Kosminis maistas“ - kosminio maisto manekenai.

Skyrius "Kosmokinema"

Tikslas„Cosmocinema“ kūrimas – tai ikimokyklinio amžiaus vaikų pažintinių gebėjimų ugdymas naudojant šiuolaikines informacines technologijas – multimedijos pristatymus. Taip pat ugdymo proceso kokybės gerinimas, galimybė praturtinti ugdymo procesą darželyje ir didinti jo efektyvumą.

Skyriaus „Cosmocinema“ tikslai:

Padaryti užsiėmimą patraukliu ir tikrai šiuolaikišku, stiprinti vaiko motyvaciją;

Multimedijos pristatymai leidžia optimizuoti pedagoginį procesą, individualizuoti įvairaus kognityvinio išsivystymo lygio vaikų ugdymą, žymiai padidinti mokymo veiklos efektyvumą;

Multimedijos pristatymų naudojimas leidžia pamokas paversti emociškai įkrautomis, patraukliomis, kurios sukelia didelį vaiko susidomėjimą, yra puiki vaizdinė priemonė ir demonstracinė medžiaga, prisidedanti prie gero pamokos atlikimo.

Mūsų naudojami daugialypės terpės pristatymai yra sukurti POWER POINT pristatymo programine įranga. Multimedijos veikla vykdoma muzikos kambaryje, su multimedijos projektoriumi, ekranu, laikantis sanitarinių ir higienos normų dirbant kompiuteriu.

Eksponatai,pristatyta skiltyje „Cosmocinema“ - multimedijos pristatymai „Kosmoso atstumai“, „Kelionė į kosmosą“, „Tolimos ir artimos planetos“.

„Literatūra apie kosmosą“

Tikslas: aktyvinti ir praturtinti vaikų žodyną, plėsti žinias ir idėjas apie kosmosą, Saulės sistemos planetas, žvaigždynus, asteroidus, meteoritus. Formuoti idėjas apie žmogaus vaidmenį tyrinėjant kosmosą.

Skyriaus tikslai:

Supažindinti vaikus su literatūra apie erdvę;

Susidomėjimo nežinomais kosmoso istorijos faktais formavimas;

Aplinkos ir planetinės sąmonės pagrindų formavimas;

Plėsti idėjas apie Žemės planetą, Saulės sistemos planetas ir valstybines šventes;

Puoselėti įsitraukimo į mūsų planetos likimą jausmą, pamatyti ir pajusti Žemės gamtos grožį;

Vaikų pažintinių ir intelektinių gebėjimų, kūrybinio potencialo ugdymas;

Bendravimo įgūdžių ir draugiškų santykių ugdymas.

Eksponatai,pateikta skyriuje „Literatūra apie erdvę“ - vaikų enciklopedijos apie kosmosą; grožinė literatūra (pasakos, pasakojimai, eilėraščiai); mįslių apie kosmosą kartoteka.

„Kosmoso laboratorija“

Mūsų kosminė laboratorija buvo sukurta siekiant ugdyti vaikų pažintinį susidomėjimą, estetinį, emocinį vystymąsi ir įgūdžių įgijimą. savarankiškas darbas, vaizduotės, mąstymo, intelekto ugdymas, susidomėjimo moksline veikla didinimas, mokslinės pasaulėžiūros formavimas. Laboratorijoje vaikai žaidžia, eksperimentinė veikla, pastebėjimai.

Kūrimo tikslas: pasaulėžiūros apie erdvę formavimas, gebėjimas panaudoti žinias apie erdvę praktinėje veikloje; ugdyti ir palaikyti vaikų pažintinį susidomėjimą erdve.

Užduotys:

Ugdyti pažintinį domėjimąsi tema „Kosmosas“;

Didinti susidomėjimą moksline veikla;

Mokyti vaikus iškelti hipotezę, išbandyti ją praktiškai, daryti išvadas, apibendrinti gautus rezultatus, palyginti juos su savo prielaidomis;

Ugdyti vaikų gebėjimą kūrybiškai pritaikyti eksperimentuojant įgytas žinias ir įgūdžius.

Darbas laboratorijoje vyksta žaismingai. Vaikai tampa mokslininkais ir atlieka eksperimentus specialiuose paltuose.

"Kosminis žaidimas"

Šį skyrių sudaro didaktiniai žaidimai, kurie skatina:

- pažintinių ir protinių gebėjimų ugdymas: įgyti naujų žinių, jas apibendrinti ir įtvirtinti, plėsti turimas idėjas; atminties, dėmesio, stebėjimo ugdymas; ugdyti gebėjimą reikšti savo sprendimus ir daryti išvadas;

- vaikų kalbos ugdymas: žodyno papildymas ir aktyvinimas;

- socialinė ir dorovinė ikimokyklinio amžiaus vaiko raida: tokiame žaidime vyksta pažinimas apie vaikų ir suaugusiųjų santykius, jame vaikas rodo jautrų požiūrį į bendraamžius, mokosi būti teisingas, prireikus nusileisti, išmokti užjausti ir pan.

Stalo - spausdinti žaidimai apie kosmosą - Tai Įdomi veikla vaikams pažinti kosmoso pasaulį. Jie būna įvairaus tipo: „loto“, „domino kauliukai“, suporuoti paveikslėliai ir kt.

Tikslas stalo žaidimai:

Sėkmingai ugdyti kalbos įgūdžius, matematinius gebėjimus, logiką, dėmesį, atmintį;

Savikontrolės įgūdžių ugdymas.

Žodžių žaidimai - remdamiesi žaidėjų žodžiais ir veiksmais, vaikai savarankiškai sprendžia įvairias psichines problemas: aprašo objektus, išryškindami jiems būdingus bruožus, atspėja juos iš aprašymo, randa šių objektų ir reiškinių panašumų ir skirtumų.

Tikslasžodžių žaidimai:

Vaizdinės atminties ugdymas

Gramatinės kalbos struktūros tobulinimas

Didinamas susidomėjimas Visatos tyrinėjimu

Psichinių operacijų kūrimas (analizė, sintezė, palyginimas, apibendrinimas, diskriminacija, klasifikavimas);

Valingo elgesio, atminties, dėmesio ugdymas;

Žaidimai su daiktais - yra pagrįsti tiesioginiu vaikų suvokimu, atitinka vaiko norą veikti su daiktais ir taip su jais susipažinti.

Tikslas žaidimai su daiktais:

Gebėjimas lyginti, nustatyti objektų panašumus ir skirtumus.

Susipažinimas su daiktų savybėmis, dydžiu, spalva.

Eksponatai,pateikta skiltyje „Kosminis žaidimas“

- spausdinti stalo žaidimai;

Žodžių žaidimų kortelių rodyklė;

Žaidimai su objektais (dramatizavimo, siužeto žaidimai didaktiniai žaidimai).

Išvados:

Įgyvendinimas mūsų novatoriškas projektas sukurti mini muziejų „Kosminiai atstumai“ įrodo inovatyvaus požiūrio poreikį formuojant vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikų pažintinius ir intelektualinius gebėjimus. Šis darbas buvo atliktas atsižvelgiant į programą „Vaikystė“, atsižvelgiant į vaikų amžių ir individualias galimybes.

Dėl to vaikai gavo supratimą apie Saulės sistemos planetas, apie Žemę kaip planetą: formą, dydį, judėjimą aplink Saulę ir jos ašį. Sužinojome pirmojo kosmonauto Žemėje vardą. Susipažinome ir sužinojome apie naujų žodžių „kosmonautas“, „skafandras“, „palydovas“, „žvaigždynas“, „meteoritas“, „orbita“, „teleskopas“ reikšmes.

Ši veikla prisidėjo prie loginio mąstymo, kūrybinės vaizduotės ugdymo, taip pat vaikų gebėjimo nustatyti priežasties ir pasekmės ryšius tarp objektų ir reiškinių.

Įgyvendinant projektą naudotos kintamos darbo formos: problemų paieškos situacijos, integruotas, kompleksinis mokymas, probleminių situacijų analizė.

Daug dėmesio buvo skirta sudaryti sąlygas vyresnio amžiaus ikimokyklinio amžiaus vaikų pažintinei ir kalbinei veiklai vystytis, taip pat ugdyti jų smalsumą, savarankiškų žinių ir refleksijos troškimą, protinius gebėjimus ir kalbą, o tai prisidėjo prie visapusiško harmoningą individo vystymąsi.

Teminis planavimas numato visas darbo su vaikais formas: tiesioginę organizuotą veiklą, laisvą žaidimą, individualus darbas su vaikais, skaitymas grožinė literatūra, pokalbiai su vaikais, pramogos. Visos šios formos padeda siekti užsibrėžtų tikslų – visapusiškam vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymui, ugdyti vaiko gebėjimą kasdien atrasti naujas, netikėtas galimybes, ugdyti gebėjimą sisteminti ir apibendrinti savo žinias.

Kognityviniam vystymuisi su vaikais kas savaitę vedėme pokalbius temomis „Kodėl reikia studijuoti kosmosą?“, „Jurijus Gagarinas - pirmasis planetos kosmonautas“, „Planetos ir žvaigždės“, „Kokie ten erdvėlaiviai“ , „Žvaigždės ir žvaigždynai“, „Žemė – mūsų namai Visatoje“, „Saulė – gyvybės šaltinis Žemėje“. Šių pokalbių tikslas – išplėsti ikimokyklinukų idėjas apie Visatą.

Dėl tiesioginio švietėjiška veikla– formavosi idėjos apie erdvę ir kosmosą.

Užsiimdami menine veikla vaikai lipdė linksmus marsiečius, kosmonautus, erdvėlaivius ir mėnulio marsaeigius, vaizdavo savo idėjas apie skrydį į kosmosą. Sukūrė albumą su piešiniais “ Kosmoso pasauliai“, amatai užėmė vietą teminėje parodoje „Paslaptinga erdvė“.

Ikimokyklinukai gavo pirmines idėjas apie Visatą, apie pirmąjį skrydį į Mėnulį, palydovo paleidimą ir mokslininkus-išradėjus prieinama ir įdomia forma, keliaujant į kosmosą pažintinės veiklos ir vaidmenų žaidimų procese.

Mokinių tarpe labai populiarūs didaktiniai žaidimai „Kosmosas“, „Kosmoso problemos“, „Žvaigždynai“ ir kt.

Veiksmingiausias yra Komandinis darbas vaikai, mokytojai ir tėvai studijuoti kosmoso temą. Tėveliai tapo mūsų aktyviais dalyviais ir pagalbininkais kuriant parodą.

Tobulėjant pažintiniams gebėjimams, turtėjo mūsų vaikų žodynas, plėtėsi natūralus mokslinis erdvės supratimas, plačiai pasireiškė iniciatyvumas ir kūrybiškumas. Vaikai suprato mūsų planetos išskirtinumą ir jos tyrinėjimo svarbą. Vaikai suprato, kad reikia gerbti žmonių, kurių darbas susijęs su kosmoso tyrinėjimu, darbą. Dabar jie daug žino ir gali kitiems vaikams papasakoti apie Rusijos mokslininkų ir astronautų pasiekimus.

Darbas kosmoso tema mūsų mini muziejuje tuo nesibaigia. Ateities planai: kurti plokštes plėtrai smulkiosios motorikos įgūdžius, eksponatų papildymas skyriuose: erdvės kolekcija, kosminis kinas, erdvės žaidimai, taip pat laisvalaikio užsiėmimai, įtraukiant tėvelius.

BIBLIOGRAFIJA

  1. Levitanas E.P. Vaikams apie žvaigždes ir planetas – Maskva, 1981 m.
  2. Kodėl? Red. A. Aleksina – Maskva, 1992 m.
  3. Skorolupova O.A. Kosmoso užkariavimas. – 2 leidimas, Maskva, 2007 m
  4. Vaikai apie kosmosą ir Jurijus Gagarinas – pirmasis Žemės kosmonautas: pokalbiai, laisvalaikio užsiėmimai, pasakojimai / Autor.-sud. T.A. Šorygina, komp. M.Yu.Paramonova. – M.: Prekybos centras „Sphere“, 2011 m. – 128 psl.-(Mokytojo biblioteka) (3).
  5. Žurnalas “Vaikas darželyje” 1,2002. Leidykla "Ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymas"
  6. Įvadas į „Astronomijos“ mokslą. Bloko gairės Kognityvinė raida. KOIPKRO, Kostroma, 2002 m.
. Taip pat galite papildyti „Yandex Money“ piniginę 410015930905285

[apsaugotas el. paštas]

Kaip apmokėti sąskaitą faktūrą svetainėje:

1. Užsiregistruokite savo asmeninėje paskyroje. Registruodamiesi užpildykite visus laukus, pažymėkite langelį „Sutinku su pasiūlymo sutartimi“ ir spustelėkite „Atnaujinti“.

2. B Asmeninė paskyra pasirinkite renginį, nurodykite dalyvių skaičių ir paspauskite mygtuką „Apmokėti“.

3. Norėdami atlikti mokėjimą sistemoje ROBOKASSA, pasirinkite mokėjimo būdą, spustelėkite „Apmokėti“ ir vykdykite tolimesnius sistemos nurodymus. Galimi variantai mokėjimas:

  • Elektroninė piniginė („Webmoney“, „QIWI Wallet“)
  • Banko kortelės (VISA, MasterCard)
  • Mokėjimo terminalai (QIWI, Eleksnet)
  • Per internetinę bankininkystę („Alfa-Click“, rusiškas standartas)
  • Korinio ryšio operatoriai („Megafon“, „TELE 2“)
  • Kiti mokėjimo būdai („Svyaznoy“, „Euroset“)

4. Konkurso darbai, paraiška dalyvauti konkurse, nuskaitytas arba nufotografuotas kvitas turi būti siunčiami el [apsaugotas el. paštas]

Mokėjimas naudojant banko kortelę
Naudojimo sąlygos
Privatumo politika

Dalyvaudami mūsų nuotolinėse olimpiadose ir konkursuose visapusiškai tobulėjate, plečiate akiratį ir tampate kompetentingesni įvairiose mūsų gyvenimo srityse. Tai leidžia labiau pasitikėti savimi ir būti tikslingesniems! Taip pat išplėskite asmeninį portfelį.

Linkime sėkmės olimpiadose ir konkursuose!

Mokytojai, dalyvavę mūsų nuotoliniuose renginiuose, gali būti sertifikuoti mūsų svetainėje Federalinės ryšių, informacinių technologijų ir masinių ryšių priežiūros tarnybos sertifikato Nr. FS77-62875 kaip internetinis leidinys, vykdantis švietėjišką, kultūrinę ir švietėjišką veiklą. (Atsisiųsti sertifikatą)

Konkursų ir olimpiadų Intelektinės raidos centras „Penkta dimensija“ organizatorius
2017 m. gruodžio 29 d. visuomenės informavimo priemonių registracijos pažymėjimas (Roskomnadzor) EL Nr. FS 77 - 72077.
Internetinio leidinio įkūrėjas: Fifth Dimension LLC
El. paštas: [apsaugotas el. paštas]
Svetainė: www.svetainė