Edukacinių užsiėmimų apie pažintinį vystymąsi parengiamojoje grupėje santrauka. Pokalbis apie vabzdžius. Pokalbis apie vabzdžius vyresniųjų grupėje

Svetlana Eremina
"Kokių rūšių vabzdžiai yra?" Pamokos-pokalbis apie aplinkosauginis švietimas V parengiamoji grupė

Tikslas: sisteminti vaikų idėjas apie įvairovę vabzdžių; įtvirtinti žinias apie bendrus bruožus vabzdžių; išmokti užmegzti ryšius tarp savybių išorinė struktūra ir transportavimo būdas, tarp išvaizda ir būdas apsisaugoti nuo priešų; išaiškinti buveines vabzdžių; ugdyti vaikų pažintinius ir kūrybinius gebėjimus, loginį ir erdvinį mąstymą, kalbą, smulkiosios motorikos įgūdžius; ugdyti susidomėjimą vabzdžiais, atsargus požiūris į juos.

Vystymosi aplinka: paveikslėliai ir iliustracijos, vaizduojančios vabzdžių, vaizdinė medžiaga " Vabzdžiai“, modelis „Žolė žiogas“, M. Krasevo garso įrašas „Drugelių šokis“; knyga apie gamtą „Stebuklas delne“, grafinis modelis vabzdys, plastilinas.

Pamokos eiga

Prieš pradžią klases vaikai žiūri į vaizdinę priemonę“ Vabzdžiai“, kortelės ir iliustracijos su vabzdžių.

K. Šiandien mes vykstame į fantastišką šalį, vadinamą " vabzdys„Kaip manai, apie ką mes kalbėsime?

PRIEŠ vabzdžių.

V. Teisingai! Vaikinai, ką apie su jumis išsiaiškinsime pagrindinius ženklus vabzdžių?

D. Visi vabzdžiai su šešiomis kojomis. Kūnas susideda iš trijų dalys: galva, vidurinė dalis ir pilvas.

V. Puiku, vaikinai! Ką dar turi? vabzdžių?

D. Ant galvos yra dvi antenos, kai kurios turi snukį ir sparnus.

V. Teisingai! Kam vabzdžių ar tau reikia snukio ir sparnų?

D. Jie maitinasi snukio pagalba, jiems reikia sparnų, kad galėtų judėti.

V. Teisingai! Daug skraido vabzdžiai. Kai kurie labai skraido greitai: Pavyzdžiui, laumžirgis gali pasiekti iki 40 km per valandą greitį. Kita vabzdžiai vaikšto ir šokinėja. Ar galite man tuos pavadinti vabzdžių?

D. Vabalai vaikšto. kurios neturi sparnų. Šokinėja žiogas.

V. Gerai padaryta! Iš tiesų, žiogas yra geras šuolis. Jis gali nušokti 20 kartų didesnį už kūno ilgį. O jei atleis sparnus, sklandydamas nuskris dar toliau. Vaikinai, ką jie valgo? vabzdžių?

D. Gėlių nektaras. lapai.

V. Teisingai! Visi vabzdžiai valgo skirtingai. Kai kurie valgo augalus. Tai apima žiogus. Žandikauliais, kaip žnyplėmis, jie nugraužia žolės gabalėlius. Drugeliai ir kandys minta gėlių nektaru naudodami specialų snukį. Sukasi kaip girgždantis žaislas. Kada vabzdys nevalgo, proboscis susisuka į spiralę. Uodai minta augalų sultimis ir saldžiu nektaru. O jo patelė minta krauju. Ji savo snukiu, kaip švirkštu, perveria odą ir siurbia kraują. Tarp yra vabzdžių ir plėšrūnų. Tai laumžirgis – minta musėmis ir uodais. kandys. Kai kurios skruzdėlės minta žolės sėklomis, skruzdėlėmis ir kirmėlėmis. A Boružė minta mažiausiais gyvais padarais – amarais. Vaikinai, kodėl ladybugs taip vadinamos? (pasakojimą lydi iliustracijų demonstravimas)

D. Nes jie išskiria „pieną“.

K. Iš tiesų, karvės išskiria „pieną“, bet ne baltą pieną. ir nuodinga geltona, kuri pavojaus metu atsiranda ant letenų linkių. Tiesą sakant, tai kraujas, aitrus ir nemalonus kvapas. Todėl nei paukščiai, nei driežai karvių neėda. Juos dar galima vadinti migruojančiais vabalais. Pasirodo, vasaros pabaigoje ir rudenį karvės skrenda žiemoti. O pavasarį ir vasaros pradžioje jie grįžta. Tačiau ne visos karvės išskrenda. Daugelis jų, kaip ir kiti vabalai, slepiasi plyšiuose, medžių žievės plyšiuose ir pernykštėje žolėje. Todėl, jei deginate pernykštę žolę, galite ir deginti vabzdžių. Su jais reikia elgtis atsargiai, o žolės soduose ir daržuose nedeginti.

Dabar šiek tiek pailsėkime.

AUTOMOBILIAI

Užsimerksite, patogiai įsitaisysite, klausysite muzikos „Drugelių šokis“ ir kartosite sau mano žodžius. „Guliu žolėje, žolė švelni ir šilkinė, įkvepiu nuostabų aromatą, girdžiu žiogų čiulbėjimą, vabzdžių ošimą, jaučiuosi gerai, ramu. Noriu būti visiems draugas, visi.Bet tada papūtė vėjelis, jaučiu, kaip įgaunu jėgų, esu linksma, atsimerkiu, gera nuotaika." (galima padaryti gulint ant kilimo)

Pailsėjome. Žaiskime žaidimą „KAS KUR GYVENA“.

Priešais jus išdėliotos kortelės su atvaizdu vabzdžių. Turite paimti kortelę ir įdėti ją į paveikslėlį, atitinkantį jos buveinę vabzdys.

Demonstruojamas modelis, kurio pagalba galima pamatyti, kaip apsauginė žiogo spalva padeda jam pasiklysti žolėje (kartono lapas nudažytas vienodai žaliai ir pilkai, išilgai jo padarytas pjūvis, į kurį įdedama svirtis su įkišamas žiogas - jei svirtį judinate link žalios spalvos, tada žiogas nepastebimas, jei į pilką - žiogas iškart pastebimas).

Vaikai dėlioja korteles ir komentuoja savo pasirinkimą.

V. Gerai padaryta! Beveik visi atliko šią užduotį. Tiesa, dažymas vabzdžių dažnai priklauso nuo buveinės. Tai padeda jiems pabėgti nuo priešų. Kai kurie dažymo dėka tampa nematomi. Taigi dygliuoklis atrodo kaip ant šakos augantis dygliukas. Kai kurie drugeliai, ramiai sėdėdami, primena lapą. Kai kurie yra nematomi ant medžio žievės. Gėlių mantis yra panašus į gėlę, ant kurios jis sėdi. (pasakojimas lydimas atitinkamų iliustracijų) Kitų vabzdžių spalva tokia ryški, kad priešai nerizikuoja prie jų prisiartinti. Kodėl manote? (vaikų atsakymai)

V. Teisingai! Vabzdžiai raudonai juodos, geltonos ir juodos spalvos, kaip taisyklė, yra nemalonaus skonio, paukščiai jų neliečia. Valgyk vabzdžių, bombardieriškas vabalas, kuris pavojaus momentu išskiria kaustinių medžiagų srautą cheminių medžiagų su aštriu kvapu. Kol priešas susivokia, vabalas pabėga. Dabar apibendrinkime. Taigi kur jie gyvena? vabzdžių?

D. Žolėje, ant medžių, gėlėse, tvenkiniuose.

V. Gerai padaryta! Vaikinai, vabzdžiųŽemėje yra daug ar mažai? (vaikų atsakymai) Kas atsitiktų, jei vabzdžių nėra? (vaikų atsakymai)

Žaiskime žaidimą „GERAS – BLOGAS“.

Daug skirtingų vabzdžių- Tai gerai ar blogai? (vaikų atsakymai)

Kas dar gero? (įdomu žiūrėti, gražu, maistas kitiems ir pan.)

Kas blogai? (gali įgelti, trukdyti poilsiui ir pan.)

K. Šiandien keliavome po šalį“ vabzdys“. Pasaulis vabzdžių turtingas ir įvairus. Tarp jų yra naudingų ir kenksmingų. Mažieji (žeminis blusų vabalas) ir didelis (Eraklio vabalas) jo ilgis 19cm, vabzdys milžinas pagaliukas 33cm. Bet jie visi būtini žemėje, kad atitiktų ekologinė pusiausvyra. Saugodami juos saugome gamtą.

Pabaigoje vaikai kviečiami lipdyti ar piešti tai, kas jiems patinka. vabzdys.

MASKAVOS ŠVIETIMO DEPARTAMENTAS

Maskvos valstybinė biudžetinė švietimo įstaiga

„Tarybų Sąjungos didvyrio K.K. vardu pavadinta mokykla Nr.1150. Rokossovskis"

Ugdymo sritis: Kognityvinis vystymasis

Abstraktus

Užsiėmimai vyresniems vaikams (5-6 metų)

Tema: „Saugokitės vabzdžių!

Parengta ir atlikta:

7 grupės mokytoja

Metelskaya O.P.

Zelenogradas. 2015 m

Tikslas: Suteikite vaikams supratimą apie įvairovę skirtingi vabzdžiai.

Užduotys:

  • Formuoti idėją apie skirtingus vabzdžius ir jų būtinumą žmogui.
  • Įtvirtinti vaikų žinias apie gyvybei ir sveikatai pavojingus vabzdžius,

kurios atsiranda gamtoje. Suteikti žinių apie elgesio taisykles susidūrus su skirtingais vabzdžiais.

  • Mokykitės spręsti mįsles.
  • Suformuokite idėją, kad žmogaus gyvybė turi būti apsaugota ir nekelti pavojaus.
  • Ugdykite domėjimąsi suprasti supančią gamtą, būti atsargiems ir apdairiems.

Žodyno darbas:Papildykite ir suaktyvinkite vaikų žodyną:vapsva, bitė, uodas, skruzdė, kamanė, musė, dyglė, erkė.

Medžiaga pamokai:įvairių vabzdžių ir jų buveinių nuotraukos. Lėlės, vabzdžių žaislai.

Preliminarus darbas:

  • Pokalbiai apie vabzdžius.
  • Įvadas į literatūros kūrinius: G. H. Andersenas „Nykštukas“, A. Bianchi „Kaip skruzdėlė skubėjo namo“, „Voras – lakūnas“, G. Glušnevas „Žiogas ir žiogai“, S. Mikhalkovas „Mokslų akademija“, G. Skrebitskis „ Happy Bug“, V. Zotovas iš knygos „Miško mozaika“(„Boružėlė“, „Žiogas“, „Burutė“), K. Ušinskis „Bitės žvalgyboje“, K. Čukovskis „Musė-Tsokotuha“;
  • Lauko žaidimai.
  • Žiūrint į vabzdžių iliustracijas.

Metodai ir metodai:

  • Pokalbis su vaikais, klausimai vaikams.
  • Mokytojo pasakojimas, užduodant mįsles.
  • Žiūrint į iliustracijas.
  • Žaidimai.

Pamokos eiga:

1 dalis. Žvilgsnis į vabzdžius. Pokalbis apie vabzdžių išvaizdą, panašumus ir skirtumus.

Auklėtojas. Kur bebūtume – miške, pievoje, prie upės – visada sutinkame vabzdžius.

Kai kvapus skersvėjis

Vasarą sėdėsite pušyne,

Įsižiūrėti aplink

Daug ką pastebėsi, drauge.

Skruzdėlė tempia lervą

Skuba kažkur tarp šaknų

Didelė pušis. Ant storos kalės

Auksavabalis apsigyveno.

Sklando lengva kandis,

Geria kvapnias sultis su savo probosciu.

O bitė renka medų.

Visi užsiėmę, visi turi ką veikti.

Mano drauge, pažiūrėk atidžiai,

Pamatysite stebuklingą gyvenimą.

Vaikai kviečiami pažiūrėti eksponuojamas iliustracijas.

Vaikinai, kokį vabzdį atpažįstate? (Vapsva, bitė, uodas, skruzdėlytė, kamanė, musė, žiobris).

Kuo visi vabzdžiai panašūs vienas į kitą, ką jie turi bendro?

Mokytojas apibendrina vaikų atsakymus:

Skruzdėlė, boružėlė, žiogas, drugelis, uodas, musė, bitė, vapsva – tai visi vabzdžiai. Vabzdžiai yra gyvūnai, turintys šešias kojas, o kūną sudaro trys dalys - galva, ant kurios yra dvi ausys, vidurinė dalis ir pilvas.

Tačiau vabzdžiai skiriasi vienas nuo kito. Sakykite, pagal kokius ženklus atpažinote uodą? ( Prie uodo...)

Kaip nustatėte, kad tai vapsva? ( Vapsva turi…………).

Kaip atpažinote skruzdėlę? (Prie skruzdėlės.....).

Tačiau visi vabzdžiai yra tokie maži, kad juos sunku pamatyti. Ir ne visi bus pastebėti. Pabandykite ant stalo paslėpti spalvoto popieriaus lapą. Kiekvienas vaikas paima nedidelį kvadratėlį žalios, geltonos arba Ruda (skirtingų atspalvių). Jie yra ant stalo dideli lapai tos pačios spalvos ir atspalviai.

Kodėl vabzdžiai lengvai slepiasi? Nes jų koloritas toks pat, kaip ir vietų, kur jie mėgsta būti.

Kodėl jie turi tokį dažymą? Apsaugai nuo priešų. (Parodykite vaikams žiogo paveikslą ant žalios žolės, žievės vabalas ant medžio kamieno.).

Pažiūrėk, kas tai? Nugara raudona, ant jos yra juodi apskritimai, iš abiejų pusių yra trys kojos. Tai ladybug.

Ji priėjo prie žolės ir pradėjo ėsti mažus apvalius padarus, kurie su apetitu įsmeigė savo snukį į lapus ir išsiurbė iš jų sultis. Tai amaras.

Kuris iš jų, jūsų nuomone, yra naudingas žmogui, o kuris – žalingas? Boružėlė naikina įvairius sodo ir laukų kenkėjus.

Kodėl boružėlė tokia ryški? Galų gale, jis aiškiai matomas ant žalio lapo, bet kuris paukštis tai pastebės. Pasirodo, ši maža mergaitė moka gerai apsiginti. Pavojaus akimirką ji išskiria skystį baltas, panašus į pieną, kuris blogai kvepia. Būtent ji atbaido priešus. Todėl ladybug paukščiams nevalgoma

Kaip manote, kodėl ši būtybė buvo praminta karve?

Ji šiek tiek tvarkinga, sodus ir daržus nuo sunaikinimo gelbsti valgydama smulkesnius vabzdžius – amarus. Boružėlė turi būti apsaugota.

Pjūklo čia nerasite,

Mes nenukirtėme kamienų,

Jie netrenkė kirviu,

Ir po egle išaugo namas.

Apie kokį namą kalba mįslė? (Skruzdėlynas.)

Taip, tai yra skruzdėlynas, kuriame gyvena skruzdėlės, jos yra žmogaus draugai, nes gelbsti mišką sunaikindamos daugybę kenksmingų vabzdžių. Bet jei paliečiate jį, gindamiesi, jis skausmingai dega, išskirdamas skruzdžių rūgštį. Pačioje pavasario pradžioje skruzdėlynas labiau primena šiukšlių ir senų pušų spyglių krūvą, o ne skruzdėlyną: šalia nesimato nė vienos skruzdėlės. Tačiau kai tik sniegas ištirps, skruzdėlės išeis pasikaitinti saulėje. Po ilgo žiemos miego jie visiškai išsekę ir guli, nejuda. Jie net neturi jėgų šaudyti atgal nekviesti svečiai kaustinė skruzdžių rūgštis. Tačiau praeis dar kelios dienos ir skruzdėlės ims dirbti.

Žiūrėk, paukštis šokinėja ant skruzdėlyno. Tai juodvarnis. Skruzdžių krūvos viršūnę jis grėbia letenomis, bet skruzdžių neėda. Jis ištiesia sparnus į šonus ir taip sėdi apie dešimt minučių. Daugelis paukščių tai daro. Skruzdėlės šliaužia po sparnais ir greitai „iššukuoja“ viską, kas ten susikaupė, o tuo pačiu apipurškia paukščio kūną aitraus kvapo rūgštimi.

Kas čia? Ši bitė skrenda rinkti saldžių sulčių iš pirmųjų žiedų. Kad vėliau turėtume skanaus, labai sveiko medaus. Bitė taip pat ryškios spalvos. Kodėl manote? Bitė tarsi sako: „Neik arčiau! Aš įgelsiu!"

Drugelio sparnai. Jie visada yra padengti mažais žvyneliais, kurie drugeliui yra labai svarbūs. Net ir nuvalius kai kuriuos žvynelius, drugelis neskraidys ir mirs.Paėmus drugelį į rankas pamatysite žiedadulkes, kurios liks ant pirštų.

Drugelis turi ilgą, ploną, išlenktą proboscitą, kurį nuleidžia į žiedą ir geria saldžias sultis. Drugelis myli atviros gėlės atsisėsti ant jų ir pamatyti, kas vyksta aplinkui.

Kur yra drugelio namai?

Skruzdė turi namą...( skruzdėlynas)

Bitė turi... (avilį)

Drugelis neturi namų. Namai jai yra kiekvienas šilkinis žolės stiebas, kiekviena įduba, kiekviena patogi šaka. Ir kam jai reikia namo, jei ji gyvena tik dvi savaites. Ir jei per tokį trumpą laiką jai reikia pažinti pasaulį.

Ir drugeliai, ir musės, ir vabalai niekada nėra kūdikiai. Jie gimsta iškart suaugę. Čia drugelis padėjo kiaušinius, daug kiaušinių. Kai kuriuos nuskabys paukščiai, kai kuriuos nuneš skruzdėlės ir musės, bet kai kurie vis tiek išliks. Iš jų išlįs vikšrai.

Vikšras yra bjaurus kenkėjas. Ji turi daug priešų. Tai ypatingas skanėstas paukščiams, tačiau įvairių gudrybių pagalba jiems pavyksta išvengti mirties. Laikas praeis, o vikšras pavirs į visiškai nejudančią išvaizdos kriauklę. Ir iš lėliukės išlįs drugelis. Nejudanti krizalė staiga pajudės, nugaroje plyš oda, iš pradžių atsiras sparnai, o paskui – visas drugelis. Jos sparnai kabo kaip šlapi skudurai. Bet praeis valanda ar dvi, ir sparnai išdžius. Drugelis juos judins, ištiesins ir staiga...skris.

Šis vabzdys turi dryžuotą pilvą ir porą skaidrių sparnų. Vapsva yra plėšrus vabzdys. Lervas ji maitina baltyminiu maistu – musėmis, bitėmis, ropliais ir žinduoliais. Ji pati minta gėlių ir prinokusių sultingų vaisių nektaru. Neretai šiuos įkyrius vabzdžius tenka atbaidyti nuo uogienės, kompotų, vaisių, taip pat melionų, arbūzų ir uogų.

Pačioje apaugusio rezervuaro pakrantėje, tarp nendrių, nendrių ir asiūklių, jie greitai slenka ieškodami daugiau maži vabzdžiai laumžirgių. Šios būtybės turi pailgą kūną, galvą su didelėmis sudėtinėmis akimis ir dvi poras skaidrių pailgų sparnų. Laumžirgiai yra kasdieniai plėšrūs vabzdžiai. Laumžirgiai deda savo lervas į vandenį. Šių vabzdžių lervos yra baisūs povandeniniai plėšrūnai, puolantys net mažas žuvis. Po vienerių ar trejų metų lervos virs suaugusiais laumžirgiais, galinčiais gyventi sausumoje.

- Pavadinkite vabzdžius, kurie yra klasifikuojami kaip plėšrūs (laumžirgis, žiogas, boružėlė).

Kodėl jie vadinami plėšrūnais? (Nes jie medžioja kitus vabzdžius.)

Įvardykite naudingus vabzdžius.drugelis, bitė, skruzdėlė.)

Kokią naudą duoda bitės, drugeliai ir skruzdėlės? (Bitės apdulkina gėles ir duoda mums medaus ir vaško. Skruzdėlės neša daugelio augalų sėklas visame miške. Drugeliai apdulkina gėles.)

Įvardykite kenksmingus vabzdžius.Musė – platina mikrobus, vikšras – minta augalų lapais, koma R.)

Jūs matėte šiuos vabzdžius ir nustatėte jų išorinius skirtumus. Dabar atidžiai klausykite mįslių. Apie ką jie?

Musės, girgžda,

Jo ilgos kojos velka,

Nepraleis progos:

Jis atsisės ir įkąs.

(Uodas.)

Skraido visą dieną

Visiems nusibosta.

ateis naktis -

Tada jis sustos.

(Skristi.)

Sparnuota fashionista,

Suknelė dryžuota.

Nors mažo ūgio,

Jei įkąs, bus blogai.

(Vapsva.)

Ne paukštis, o su sparnais.

Skraido virš gėlių

Medus surenkamas.

(Bitė.)

Savęs nematai, bet dainą girdi.

(Uodas.)

Dirbu artelėje prie gauruotos eglės šaknų.

Aš tempiu rąstą per kalvas - jis didesnis nei stalius.

(Ant.)

Ne gyvūnas, ne paukštis, nosis kaip mezgimo adata. (

Uodas.)

Ji turi keturis sparnus

Kūnas plonas, kaip strėlė.

Ir didelės, didelės akys

Jie ją vadina...

(laumžirgis).

Ji šviesi, graži,

Grakštus, lengvasparnis.

Ji atrodo kaip gėlė

Ir mėgsta gerti gėlių sultis.

(Drugelis).

Ji brangesnė už visas klaidas,

Nugara raudona.

Ir ant jo yra apskritimai

Maži juodi taškeliai.

(Boružė).

2 dalis. Pasakojimas apie elgesio taisykles sutinkant vabzdžius.

Vabzdžiai yra labai naudingi, tačiau kartais jie gali pakenkti, todėl reikia žinoti, kaip apsisaugoti nuo vabzdžių.

Atidengtas kūno vietas reikia sutepti vabzdžių repelentais.

Einant į mišką reikia dėvėti ilgas kelnes, marškinius ilgomis rankovėmis, kepurę.

Jei pamatysite vapsvų lizdą, stebėkite jo gyventojus iš tolo, jokiu būdu nelieskite, kitaip vapsvos išskris ir įgels.

Jei šalia jūsų skrenda bitė, stenkitės būti ramūs, nemojuoti rankomis, persikelti į kitą vietą.

Jei po įgėlimo liko bitės įgėlimas, jį reikia pašalinti, o įgėlimo vietą nuvalyti sodos tirpalu.

Jei pakeliui sutinkate skruzdėlę, nelieskite jos, stebėkite, ką ji tempia taku į skruzdėlyną, kokio dydžio ir spalvos ši skruzdėlė. Stebėdami skruzdėles galite suprasti, kokios nuostabios būtybės yra šios mažos skruzdėlės. Jeigu tu jiems netrukdysi, jie tau neįkąs.

Apsisaugoti nuo uodų reikia vabzdžius atbaidančiais tepalais. Didžiausias kiekis uodai skraido vakare, po saulėlydžio arba ryte, po saulėtekio. Dieną uodai sėdi tankioje augmenijoje, medžių daubose, plyšiuose ir kitose prieglaudose. Tačiau miške uodai puola visą dieną.

Norint atsikratyti musių, negalima palikti pūvančio maisto ir nuotekų, kurie tinka musių lervoms vystytis. Būtina laikytis švaros namuose ir lauke taisyklių.

Pavojingas vabzdys – erkė: įsigraužia į odą ir žmogus gali susirgti.

Būtinai apžiūrėkite kūną grįžę iš pasivaikščiojimo miške ar pievoje.

Pamatę vabzdžius gamtoje, stebėkite juos, bet nesirinkite: galite pakenkti vabzdžiui ir patys nukentėti nuo jo įkandimų.

3 dalis. Dinaminė pauzė „Caterpillar“

(kalbos derinimas su judesiu)

Šis keistas namas be langų (lėtai apsisukite)

Žmonės tai vadina "kokonu".

Pasukite šį namą ant šakos (pasukite rankomis)

Joje miega vikšras. (delnai po dešiniuoju skruostu)

Visą žiemą miega nepabudęs. (delnai po kairiuoju skruostu)

Bet žiema praeina - (mojuoja rankomis)

Kovas, balandis, lašai, pavasaris... (plokite rankomis į kiekvieną žodį)

Pabusk, mieguista! (ištempti)

Po ryškia pavasario saule (pieškite saulę rankomis)

Vikšras neturi laiko miegoti. (jie purto pirštą)

Ji tapo drugeliu! (bėgti ratu, plasnodami rankomis kaip sparnais)

4 dalis. Didaktinis žaidimas— Kas kur gyvena?

Vaikai skirstomi į dvi grupes. Vieni turi vabzdžių buveinių nuotraukas, kiti – vabzdžių nuotraukas. Prie signalo "Eik namo!" kiekvienas vabzdys turi „skristi“ į savo „namą“.

Didaktinis žaidimas— Kas ką veikia?

Mokytoja įvardija vabzdį, o vaikai pateikia veiksmažodžių apibrėžimus, atsakydami, kas ką daro: šliaužia, šokinėja, skrenda, čiulba...

5 dalis. Pamokos santrauka.

Papasakok, kokius vabzdžius pažįstate?

Kur gyvena vabzdžiai?

Kuo vabzdžiai skiriasi nuo paukščių?

Kas atsitiks, jei nebus vabzdžių?

Kaip apsisaugoti nuo vabzdžių?

(Vaikų atsakymai.)

- Gamtoje viskas yra tarpusavyje susiję. Kiekvienas vabzdys, net jei jis mums pavojingas, gali būti naudingas aplinką. Būkime dėmesingi ir atsargūs susitikdami su gamtos gyventojais. O kad nesuklystume, studijuosime vaikišką floros ir faunos gyvųjų gyventojų enciklopediją.


Užduotys:

— plėtoti žinias apie apsaugą nuo vabzdžių;

- sąmoningas požiūris į savo sveikata;

- lavinti dėmesį, atmintį, kalbą.

Klausimai

♦ Kas nutiktų, jei žmonės, gyvūnai ir augalai nesisaugotų nuo vabzdžių?

Vabzdžiai gali sunaikinti visas maisto atsargas Žemėje per kelis mėnesius. Žmonija būtų išmirusi, jei nebūtų išmokusi nugalėti vabzdžių platinamų ligų (vidurių šiltinė, maras – platinamas blusų ir utėlių; maliarija – maliarinio uodo; miško erkės yra labai pavojingos; musės – žarnyno infekcijų nešiotojai; įkandimai bičių, vapsvų ir kitų vabzdžių sukelia alergiją).

♦ Kaip apsisaugoti nuo vabzdžių? Ką tavo tėvai veikia namuose ir kaime?

Būtina atsiminti kai kurias apsaugos nuo vabzdžių taisykles:

- atvirose vietose, kur daug uodų, galite miegoti po specialiu tinklas nuo uodų. Butuose ir namuose tokius tinklelius galite uždėti ant langų. Vaikščiodami dėvėkite ilgas kelnes ir marškinius ilgomis rankovėmis. Rankos, veidas ir kt atviros zonos kūnus reikia ištepti arba apipurkšti repelentu – priemone nuo uodų;

- sode ar sode galite netyčia sutrikdyti vapsvas, širšes ir skruzdėles. Jei taip atsitiks, jie gali skaudžiai įgelti arba įkąsti. Todėl geriau neliesti vabzdžių namų;

— kvepalai, odekolonas, plaukų lakas ir kiti kvepalai vilioja vabzdžius. Jei toks kvapas sklinda nuo jūsų ar šalia esančio suaugusiojo, aplink tikrai bus vabzdžių;

— būkite atsargūs bėgiojant basomis ten, kur daug vabzdžių. Jie gali skausmingai peršti koją;

– Nereikia vaikytis įkandusio vabzdžio, jei nesate tikras, kad pavyks jį užmušti. Dažnai protingiau vapsvas ar, pavyzdžiui, širšės palikti ramybėje. Jei jų netrukdysite, greičiausiai jie ir nelies;

- Negalite eiti į mišką atvirais drabužiais, kai ten yra daug erkių. Būtina apsaugoti visą kūną, kad erkė negalėtų įkąsti ir prilipti;

- nereikėtų kasyti vabzdžių įgeltos vietos, nes į žaizdą gali patekti infekcija;

— maisto produktai turi būti apsaugoti nuo musių, sukeliančių virškinamojo trakto ligas.

„Pokalbis tema: „Vabzdžiai“ ( vidurinė grupė) Tikslas: Suteikti žinių apie elgesio taisykles sutinkant vabzdžius, formuoti...“

Pokalbis tema: „Vabzdžiai“

(vidurinė grupė)

Tikslas:

Suteikti žinių apie elgesio taisykles sutinkant vabzdžius, formuoti

idėjos apie įvairius vabzdžius.

Medžiaga:

Nuotraukos su įvairių vabzdžių vaizdais, nuotraukos su

vaizduojantis šių vabzdžių buveinę.

Klausimai vaikams:

Kokius vabzdžius pažįsti?

Kada pasirodo vabzdžiai?

Kur gyvena vabzdžiai?

Kuo vabzdžiai skiriasi nuo paukščių?

Kas atsitiks, jei nebus vabzdžių?

Žaidimas "Kas kur gyvena"

Vaikai skirstomi į dvi grupes. Vieni turi vabzdžių buveinių nuotraukas, kiti – vabzdžių nuotraukas.

Prie signalo "Eik namo!" kiekvienas vabzdys turi „skristi“ į savo „namą“.

Žaidimas „Atspėk, koks tai vabzdys“ (apibūdinkite charakteristikos skirtas vabzdys).

Mįslės Ne paukštis, o su sparnais. Savęs nematai, bet dainą girdi.

Skrenda virš gėlių. (Uodas) Renka medų.

(Bitė.) Dirbu sparnuotos mados artelėje, prie gauruotos eglės šaknų. Suknelė dryžuota, per kalnelius tempiu rąstą - nors ir mažyčio aukščio, bet didesnė už stalių. Jei jis įkąs, bus blogai.

(Ant.) (Vapsva.) Proskynoje, prie eglių. Ne gyvūnas, ne paukštis – nosis kaip mezgimo adata.

Namas pastatytas iš adatų. (Uodas.) Už žolės jo nesimato.

O gyventojų ten yra milijonas.

Kas aukštyn kojomis virš mūsų?

(Skruzdėlynas) (Skrenda ant lubų) Patarlė Viena bitė neduoda daug medaus.



Eilėraščiai Skruzdėliukas Skruzdėlis pievoje tempia ore rąstus, greitai bėgu prie jo: „Leisk tau padėti!

Skruzdėlė atsako: „Sunku, bet aš pati galiu nešti!

I. Andenko Ants negali tingėti,

Skruzdė gyvena iš darbo:

Jis ir klaidą, ir vikšrą tempia į savo požeminius namus.

Kai matai, kad Jis skuba savo kelyje, neįsižeisk jo, neliesk jo!

Ali Bobadžanas Liaudies ženklai Prieš lietų skruzdėlės slepiasi skruzdėlyne ir užkemša visus įėjimus į jį.

Nėra uodų – nebus nei avižų, nei žolelių.

Kai pasirodo uodai, laikas sėti rugius.

Pokalbis tema „Vabzdžiai“

(I jaunesnioji grupė)

Tikslas:

įtvirtinti vaikų idėjas apie vabzdžius, išmokyti atpažinti pagrindinius jų bruožus (segmentinė kūno sandara, šešios kojos, sparnai, antenos), ugdyti žinias apie tai, kaip vabzdžiai apsisaugo nuo priešų; ugdyti gebėjimą lyginti, nustatyti bendrus ir išskirtinius vabzdžių požymius;

ugdyti smalsumą.

Pokalbio eiga:

Mokytojas siūlo į mišką vykti traukiniu.

Traukinys važiuoja chug-chug-chug. Sustokite prie proskynos, kurioje gausu gėlių ir vabzdžių. Ką matome aplinkui?

Pavadinkite gėles, kurias žinote. Ką matote šalia gėlių?

(žiūrėdami nuotraukas su vabzdžiais vaikai įvardija tuos, kuriuos pažįsta).

Dabar aš jums pasakysiu, pagal kokius ženklus galite nustatyti, kad tai vabzdys. Jų kūnas susideda iš kelių dalių, beveik visi vabzdžiai turi 6 kojas, sparnus ir antenas.

Mokytojas kviečia vaikus dar kartą pavadinti kiekvieną vabzdį ir apie kiekvieną perskaito eilėraštį. Tada mokytojas siūlo žaisti lauko žaidimus apie vabzdžius. Po žaidimų mokytojas pasako vaikams, kad vaikščiodami jie stebės vabzdžius.

Lauko žaidimai:

Lauko žaidimas „Pagauk uodą“

Žaidėjų skaičius: bet koks. Papildomai: 0,5 metro ilgio virvė, nosinė. Nosinė – „uodas“ – pririšta prie virvelės. Virvelę su uodu galima pritvirtinti prie šakelės, arba galite laikyti rankoje. Suaugęs žmogus laiko virvelę taip, kad "uodas" būtų 5-10 cm virš pakeltos vaiko rankos. Vaikas, pašokęs į viršų, bando delnais perspjauti uodą.

Variantas: vietoj virvės su nosine galite naudoti tamburiną. Vaikas, pašokęs aukštyn, delnu beldžiasi į tambūrą.

Lauko žaidimas „Transformacijos“

Dabar, vaikai, noriu burti: „Vienas, du – dabar aš esu fėja“. Ir aš tave pakeisiu su burtų lazdele vabzdžiuose. Vabzdžių vaikai skraido, šokinėja, plazdėja ir skleidžia būdingus garsus, būdingus uodui („z-z-z“), bitei („z-z-z“), musei („z-z-z“) ir kamanei („z-z-z“). w-w-w“) .

Vabzdžių stebėjimas vaikščiojant Vaikščiojimo metu mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į drugelius, kurie plazda nuo gėlės iki gėlės. Jis pažymi ir praneša vaikams, kad drugelis gali suskleisti sparnus, o pirštais paliesdamas drugelio sparnus, jis gali nebeskristi, nes išsitrins plonos žiedadulkės ant sparnų ir juos skaudės.

Mokytoja skatina vaikus ne gaudyti drugelių, o jais grožėtis. Tada jis kviečia vaikus stebėti vabzdžius žolėje; atsižvelgti į jų išvaizdą, kaip jie juda. Mokytoja paprašo vaikų, radusių boružėlę, paimti ją į delną ir perskaityti giesmę: „Beriuke, skrisk į dangų, atnešk mums duonos: juodos ir baltos, bet nesudegusios!

–  –  –

Medžiagos: kviečių ir kukurūzų sėklos, popierinės gėlės, drugelio maketas, kankorėžiai, „paukščių giedojimo“ įrašas, skaidrės (skruzdėlės, vabalai, bitės), medus.

Pamokos eiga Pedagogas: Vaikinai, šiandien ėjau į darbą ir pakeliui sutikau keletą gyvūnų. Mes su jais ilgai kalbėjomės, jie man papasakojo apie savo gyvenimus, o aš – apie tai, ką mes turime savyje darželis parengiamoji grupė ir joje gyvena labai draugiški, paklusnūs ir žingeidūs vaikai. Argi ne tas pats? Ir šie gyvūnai pakvietė jus aplankyti. Bet kadangi jie skubėjo, kiekvienas paliko savo pėdsaką, kuriuo mes turime patekti į jų gyvenamąją vietą.

Pedagogas: Ar jums patinka keliauti? Tada eikime į kelią dabar.

Pedagogas: Žiūrėk, kažkieno pėdsakas (kukurūzai ar kviečiai išbarstyti). Kaip manote, kas galėtų palikti tokį pėdsaką? (atsakymas – Pelės) Teisingai.

Taip, vaikinai, tai pirmasis gyvūnas, kurį sutikau šį rytą. Kur mus nunešė pelė? (lauke).

(Visur išsibarstę dažytos gėlės ir sausi augalai. Ant vienos iš gėlių sėdi drugelis).

Pedagogas: Pažiūrėk, koks gražus drugelis! Pažiūrėkime.

Iš kokių dalių sudaro drugelio kūnas? (Iš galvos, krūtinės, pilvo – susideda iš įdubimų – smulkių dalelių).

Kiek kojų turi drugelis? (Šeši) Kodėl drugelis skrenda nuo vienos gėlės prie kitos?

Teisingai, vaikinai. Drugeliai ne tik sklando: jie užsiėmę svarbiais darbais.

O kaip jie renka nektarą?

Taip, norint iš gėlių išgauti saldų nektarą, jiems reikia ilgų spygliuočių. Tačiau, žinoma, jie nepamiršta ir pasipuikuoti: kartais atveria sparnus, kartais užveria. Tarsi jie sakytų: „Pažiūrėk, kokia aš graži“.

Taigi ji plevėsuoja nuo gėlės iki gėlės, elegantiška kaip vaivorykštė, ir sėdi ant medžio, ant žolės, sulenkia sparnus ir jos nebėra!

Dabar pagalvokime kartu. Ką valgo drugeliai? (Nektaras iš gėlių).

Kaip jie renka saldų nektarą? Drugeliai turi proboscis. Jis prasiskverbia į gėlės šerdį, kad išsiurbtų nektarą.

Pedagogas: Kaip gimsta drugelis?

(Pirmiausia kiaušinis, iš kiaušinio vikšras, kuris visą laiką ėda ir valgo. Jis didėja ir virsta lėliuke, kuri miega visą žiemą ir galiausiai iš lėliukės išnyra drugelis).

Vaikinai, štai kiek mes sužinojome apie drugelius.

Kokius drugelius pažįsti? (drugelio skaidrių demonstracija).

O štai drugeliai, kuriuos turime savo kolekcijoje. Eilėraštis „Drugelis“.

Pedagogas: Tačiau lauke gyvena daug kitų vabzdžių. Kurie?

Pedagogas: Dabar, vaikinai, laikas mums judėti toliau. Žiūrėk, kažkas mums paliko pėdsaką. (Surinkite kūgius).

Kas mėgsta kankorėžius? (Voverė) Kur gyvena voverės? (miške) Taigi tu ir aš atėjome į mišką. Paukščiai mus sveikina.

(paukščių giedojimo įrašas).

O vaikinai, pažiūrėkite čia, kas tai yra?

O norėdami tai išsiaiškinti, turime įminti mįslę.

Pjūklo pas mus nerasi, Mes kamienų nekapojome, kirviu netrenkėme, Bet po egle išaugo namas.

(Skruzdėlynas) Kur gyvena skruzdėlės? (skruzdėlynuose) Iš ko jie stato skruzdėlynus? (Iš pušų spyglių gabalėlių, lapų, dervos trupinių, žemės luitų, medžio gabalų).

Ką valgo skruzdėlės? (Saldžios sultys, kurias išskiria augalai ir gyvūnai, amarai, žvyneliai).

Vaikinai, skruzdėlės amarus naudoja kaip „pinigines karves“ – kutendamos antenomis, priverčia išskirti saldžias sultis, kurias vėliau nulaižo.

Skruzdėlės labai draugiškos. Kur vienos skruzdėlės jėgos neužtenka, atsiranda kita, trečia.

Kaip jie paskirsto pareigas tarpusavyje? (Yra 3 skruzdėlių rūšys – patelės, patinai ir skruzdėlės darbininkės – jos dirba).

Pedagogas: Vaikinai, skruzdėlės visada gyvena kolonijose ir turi savo karalienę. Kaip parenkama karalienė? Aš tau apie tai dabar papasakosiu.

Patelės palieka koloniją ir skrenda aukštai į dangų. Tada ji įkuria naują koloniją. Įkasa į žemę ir deda ten kiaušinius. Iš kiaušinėlių išsirita lervos, o patelė padeda kiekvienai iš jų sukurti kokoną.

Kai kokono viduje pasirodo jauna skruzdėlė, ji nuplėšia vieną kokono galą ir ištraukia skruzdėlę. Beveik iš karto gimusios skruzdėlės pradeda suaugti ir rūpinasi patele karaliene. Kodėl skruzdėlės vadinamos „miško tvarkdariais“? (Kadangi skruzdėlės per vasarą gali sunaikinti apie 10 mln. negyvų vabzdžių ir kenksmingų vabzdžių).

Teisingai, todėl skruzdėlynus reikia saugoti, jų negalima naikinti.

Pedagogas: Vaikinai, miške gyvena daug kitų vabzdžių, įvairių dygliuočių ir vabzdžių. Kokius vabalus pažįsti? (skaidrių demonstracija „klaidos“). Grybvabalas gyvena grybuose, grybų nerenka, o juose apsigyvena ir jais minta. Patogiai įsitaisiau.

Elninis vabalas turi ragus ant galvos.

Raganosis vabalas turi ragus vietoj nosies.

Ilgaragis vabalas – kūnas mažesnis už ūsus. Gyvena medžių žievėje ir ją naikina.

Pedagogas: Palikime spurgus miške, vaikinai, čia jie pravers gyvuliams.

Į proskyną. Ką tu matai gėlėse? (Bitės) Iš kokių dalių susideda bitės kūnas?

Kaip manote, kaip gėlė gali pamaitinti bitę?

(Kiekviena gėlė turi nektarą ir žiedadulkes, kurios yra maistas daugeliui vabzdžių, įskaitant bites.)

Visi žino, kad medus, kuris yra ne tik skanus, bet ir sveikas, gaunamas iš bičių.

Kaip tai atsitinka?

Bitės surenka žiedadulkes ir nektarą iš žiedų, tada nektarą perneša į korio ląsteles, kur virsta medumi.

Bičių lizdas, vaikai, yra visa valstybė, kurioje gyvena bitės darbininkės.

Ką veikia šios bitės? (Jie renka ir apdoroja medų, valo avilį, maitina lervas žiedadulkėmis).

Pedagogas: Yra moteriška karalienė, kuri ką daro?

Teisingai, ji peri kiaušinius.

Vaikinai, kaip bitės bendrauja? Kaip jie sako vienas kitam, kad rado gėlių su nektaru? Kai bitė darbininkė randa gėlių su nektaru, ji grįžta namo ir pradeda šokti bei suktis. Jei bitė šoka animuotai, tai reiškia, kad buvo rastas didelis kiekis maisto ir bitės išskrenda ieškoti.

Kur bitės deda nektarą? (Jie turi specialius krepšelius ant letenų žiedadulkėms rinkti).

Taip, ir kol nektaras nevirsta medumi, bitės iš jo išgarina didžiąją dalį vandens. Kas nutinka bitėms žiemą? Ką jie valgo žiemą?

Teisingai, jie valgo šį medų. Bitės darbininkės avilyje palaiko 34C temperatūrą ir neleidžia jai nukristi žemiau 7C. Atneštą medų bitės naudoja kaip kurą, jį suvalgusios išskiria šilumą. Tai tokie nuostabūs padarai.

Pedagogas: Vaikinai! Gamtoje viskas yra tarpusavyje susiję ir viskas, kas gyva, reikalinga pusiausvyrai. Jei išnyks nors viena vabzdžių rūšis, žemėje gali įvykti katastrofa.

Dabar pakartokime, kaip atskirti vabzdį nuo kitų gyvų būtybių?

(Vabzdžių kūnas susideda iš trijų dalių – galvos, liemens ir pilvo, ir jie turi tik 6 kojas).

Jūs negalite sugauti vabzdžių, sunaikinti skruzdėlynų, vapsvų lizdai ir tt

Pedagogas: Dabar pažaiskime su tavimi. Aš duodu tau korteles, tu pažiūri į jas ir atsakyk, kas yra keistas? Ir kodėl?

Puiku, vaikinai, sėkmingai atlikote užduotį ir už tai bitės paruošė jums staigmeną.

Kaip manai, kuri? Jie davė jums skanaus ir maistingo medaus.

Valgyk dėl savo sveikatos!

Pokalbis „Ką vaikai žino apie vabzdžius?

(vyresnioji grupė)

Užduotys:

Patikslinti žinias apie vabzdžius, jų įvairovę, skiriamuosius požymius, mitybą ir judėjimo būdą;

Plėtoti dialoginę kalbą, aktyvinti temos žodyną;

Ugdyti aktyvų domėjimąsi vabzdžių pasauliu.

Įranga: vabzdžių nuotraukos.

Klausimai ir užduotis:

Ar vabzdžiai priklauso augalų ar gyvūnų pasauliui?

Kuo vabzdžiai skiriasi nuo kitų gyvūnų?

Kuo visi vabzdžiai panašūs?

Kodėl tiek daug vabzdžių?

Ką valgo vabzdžiai?

Kokie gyvūnai valgo vabzdžius?

Kas nutiktų, jei išnyktų visi vabzdžiai?

Kas nutiktų, jei kiti gyvūnai nustotų valgyti vabzdžius, o žmonės – juos žudyti?

Pasirinkite ir pavadinkite paveikslėlyje esančius vabzdžius.

Vabzdžių stebėjimas darželio teritorijoje.

Kokius vabzdžius vaikai pamatė darželio teritorijoje?

Kiek kojų turi vabzdys?

Kaip vabzdžiai gali judėti?

Kokius garsus skleidžia vabzdys?

Ką jis valgo?

Paprašykite vaikų apibūdinti vabzdžio išvaizdos ypatybes (spalvą, formą, dydį).

Kaip vabzdys maskuojasi savo aplinkoje? Kaip apsisaugoti nuo priešų?

Kokią naudą duoda šis vabzdys?

Pokalbis „Vabzdžių pasaulyje“

(vyresnioji grupė)

Užduotys:

Patikslinti vaikų žinias apie vabzdžius, jų charakteristikas, prisitaikymą prie gyvenimo sąlygų; išmokti išreikšti savo judesius veido išraiškomis, gestais ir plastika. Ugdykite rūpestingą požiūrį į vabzdžius ir meilę gamtai.

Įranga: magnetinė lenta, vabzdžių figūrėlės, objektų paveikslėliai, vaizduojantys vabzdžius.

Pedagogas: Atsistokite vienas šalia kito ir šypsokitės vienas kitam.

Vaikinai, sustokime ratu ir pasidalinkime gera nuotaika vieni su kitais. Nusišypsosiu ir perduosiu savo šypseną... (sakau dešinėje stovinčio vaiko vardą), jis savo šypseną perduos kitam. Šypsena man turėtų sugrįžti. (Vaikai paeiliui perduoda šypsenas vienas kitam.) Gerai, ačiū. Atsisėskite ant savo kėdžių.

Pedagogas: Šiandien vyksime į stebuklingą šalį, o norėdami sužinoti, kaip ši šalis vadinasi, siūlau įminti mįsles.

Visi keturi gėlės žiedlapiai judėjo.

Norėjau jį nuplėšti.

Jis pakilo ir nuskrido.

(drugelis)

Mažas malūnsparnis skraido pirmyn ir atgal. Didelės akys Jos vardas... (laumžirgis)

Ji ėda amarus nuo šakų ir padeda mums sode, vikriai sėdi ant lapų.Tai Dievo...(lankas)(vaikai patys, vabzdžius rodau ant magnetinės lentos).

Vaikinai, kaip vienu žodžiu galima pavadinti drugelį, laumžirgį, boružėlę?

Vaikai: tai vabzdžiai.

Pedagogas: Visiškai teisingai. O šiandien vyksime į „Vabzdžių“ šalį.

Pokalbis apie vabzdžius.

(Luntikas įeina, rankose laikydamas stiklainį su vabzdžiu).

Luntikas: Sveiki! Tu mane atpažinai. Aš esu Luntikas. Aš gyvenu mėnulyje. Žinote, toks įdomus padaras nusileido mėnulyje. Mėnulyje tokių neturime. Kas čia? Kai buvau žemėje, mačiau kažką panašaus. Gal jis gyvena kur nors su tavimi?

Vaikai: tai...

Pedagogas: Luntik, kaip gerai, kad atėjai pas mus. Mes su vaikais kaip tik vykstame į „Vabzdžių“ šalį. Jei susidomėjai, pasilik su mumis ir duok man blakę, kol kas ji sėdės mūsų sode, o tada išleisime. Na, Luntikai, ar pasiliksi?

Luntikas: Žinoma, aš pasiliksiu.

Pedagogas: Na, tada atsisėsk.

Vaikinai, išvardinkite žinomus vabzdžius?

Vaikai: (sąrašas) Pedagogas: Dabar pažiūrėkime į vabzdžius paveikslėliuose.

(Paveikslėliai rodomi priešais vaikus.) Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, dauguma vabzdžių turi sparnus.

Pasakyk man, prašau, kodėl vabzdžiai turi sparnus?

Vaikai: skristi iš vienos vietos į kitą.

Pedagogas: taip, jie daugiau juda sparnų pagalba, bet turi ir kojas.

Vaikinai, pasakykite man, kokių vabzdžių reikia gyventi?

Vaikai: jiems reikia oro, vandens, saulės, žolės, gėlių...

Pedagogas: Luntik, pasakyk man, ar yra sąlygos vabzdžiams gyventi mėnulyje?

Luntikas: Neeee, štai kodėl aš atėjau pas tave.

Pedagogas: Vaikinai, ar matote vabzdžius ant vandens?

Vaikai: taip. Šalia vandens telkinių skraido laumžirgis. Uodai, mašalai...

Pedagogas: kokie nuostabūs ir įvairūs yra vabzdžiai.

Pasakyk man, kokius kenksmingus vabzdžius žinai?

Vaikai: pavyzdžiui, musė, uodas.

Pedagogas: Kodėl musės kenksmingos?

Vaikai: musės nešioja infekcijas. Uodai įkando žmones.

Pedagogas: tuo pačiu metu paukščiai minta musėmis. Kas valgo uodus?

Vaikai: varlės.

Pedagogas: Kodėl drugelį galima supainioti su gėle?

Vaikai: ji tokia pat graži, spalvinga.

Pedagogas: Vaikinai, pasakykite man, ar galima paliesti vabzdžius ir parsinešti juos namo?

Vaikai: neee Mokytoja: kodėl?

Vaikai: gali įkąsti, įgelti. Jie negali gyventi namuose.

Pedagogas: vabzdžius reikia saugoti. Mes galime juos pakenkti, tu ir aš esame tokie dideli, o jie maži.

Auklėtoja: o dabar kviečiu visus atsistoti ir atlikti fizinį pratimą „Laumžirgis“

Fiziniai pratimai. "Laumžirgis"

Štai skraido laumžirgis (vaikai imituoja laumžirgio skrydį) Kaip žirnio akis, (vaizduoja dideles laumžirgio akis) Ir pats kaip malūnsparnis, (sukimas) Kairėn, dešinėn, atgal, pirmyn (pasilenkia).

(Luntikui pradėjus niežėti, prie jo prislinko skruzdė) Mokytojas: O Luntikai, tai skruzdėlytė, kuri prislinko prie tavęs.

Vaikinai, žiūrėk.

Luntikas: taip, taip, taip, jis tikriausiai šliaužė link manęs, kai netyčia nusileidau šalia jo namų.

Pedagogas: Vaikinai, kaip vadinasi skruzdėlių namai?

Vaikai: skruzdėlynas.

Pedagogas: Luntik, tu atėjai pas mus iš Mėnulio. Ir klausyk, kas vakar atskrido pas mus.

Pirštų gimnastika.

Vakar pas mus atskrido (Mojuoja delnais.) Dryžuota bitė. (Už kiekvieną vabzdžio vardą sulenkia po vieną pirštą.) O už jos kamanė - kamanė Ir linksma kandis, Du vabalai ir laumžirgis, (Padarykite pirštų ratus ir atneškite į akis.) Akys kaip žibintai.

Jie zvimbė, skraidė, (Mojuodami delnais.) Krito iš nuovargio. (Jie nuleidžia delnus ant stalo.) Luntikas: Oi! Ir kai buvau su tavimi paskutinį kartą. Man patiko žaidimas, kaip skruzdėlės kaupia reikmenis žiemai. Pažaisk su manimi.

Pedagogas: taip, Luntik, mes turime tokį žaidimą.

Žaidimas „Taupioji skruzdėlė“

Luntikas: Ar galiu pats žaisti su vaikais?

(Kraštuose yra du lankai, kuriuose guli kamuoliukai, viduryje yra skruzdėlyno krepšelis.“ Vaikai suskirstomi į dvi komandas ir perduoda kamuoliukus iš rankų į rankas iš lanko į krepšį) Auklėtoja: Ačiū Luntik. O dabar parodysime tikrus gyvus vabzdžius. Mūsų darželyje turime graži gėlių lova. Ten daug vabzdžių. Pasiimkime klaidą su savimi ir išleiskime ją ten.

Kelkis po vieną ir sek paskui mane.

Pokalbis „Kokie yra vabzdžių tipai?

(parengiamoji grupė) Tikslas: susisteminti vaikų mintis apie vabzdžių įvairovę;

įtvirtinti žinias apie bendrąsias vabzdžių savybes; išmokti nustatyti sąsajas tarp išorinės struktūros ypatybių ir judėjimo būdo, tarp išvaizdos ir apsaugos nuo priešų metodo; išaiškinti vabzdžių buveines; ugdyti vaikų pažintinius ir kūrybinius gebėjimus, loginį ir erdvinį mąstymą, kalbą, smulkiąją motoriką;

ugdyti susidomėjimą vabzdžiais ir pagarbą jiems.

Įranga: vabzdžių nuotraukos ir iliustracijos, vaizdinė priemonė „Vabzdžiai“, modelis „Žolė žiogas“, M. Krasevo garso įrašas „Drugelių šokis“; knyga apie gamtą „Stebuklas delne“, grafinis vabzdžio modelis, plastilinas.

PAMOKOS EIGA Prieš pradėdami pamoką vaikai apžiūri vaizdinę priemonę „Vabzdžiai“, korteles ir iliustracijas su vabzdžiais.

K. Šiandien mes vykstame į fantazijų šalį pavadinimu „Vabzdys“. Kaip manote, apie ką mes kalbėsime?

D. Apie vabzdžius.

V. Teisingai! Vaikinai, pagal kokius pagrindinius ženklus atpažįstame vabzdžius?

D. Visi vabzdžiai turi šešias kojas. Kūnas susideda iš trijų dalių: galvos, vidurinės dalies ir pilvo.

V. Puiku, vaikinai! Ką dar turi vabzdžiai?

D. Ant galvos yra dvi antenos, kai kurios turi snukį ir sparnus.

V. Teisingai! Kodėl vabzdžiams reikia stuburo ir sparnų?

D. Jie maitinasi snukio pagalba, jiems reikia sparnų, kad galėtų judėti.

V. Teisingai! Daugelis vabzdžių skraido. Kai kurie skrenda labai greitai:

Pavyzdžiui, laumžirgis gali pasiekti iki 40 km per valandą greitį. Kiti vabzdžiai vaikšto ir šokinėja. Ar galite man pavadinti tokius vabzdžius?

D. Vaikšto vabalai, kurie neturi sparnų. Šokinėja žiogas.

V. Gerai padaryta! Iš tiesų, žiogas yra geras šuolis. Jis gali nušokti 20 kartų didesnį už kūno ilgį. O jei atleis sparnus, sklandydamas nuskris dar toliau. Vaikinai, ką valgo vabzdžiai?

D. Gėlių nektaras, lapai.

V. Teisingai! Visi vabzdžiai maitinasi skirtingai. Kai kurie valgo augalus. Tai apima žiogus. Žandikauliais, kaip žnyplėmis, jie nugraužia žolės gabalėlius. Drugeliai ir kandys minta gėlių nektaru naudodami specialų snukį. Jis išsiskleidžia kaip girgždantis žaislas. Kai vabzdys neėda, proboscis susisuka į spiralę. Uodai minta augalų sultimis ir saldžiu nektaru. O jo patelė minta krauju.

Ji savo snukiu, kaip švirkštu, perveria odą ir siurbia kraują. Tarp vabzdžių taip pat yra plėšrūnų. Tai laumžirgis – minta musėmis, uodais ir kandimis. Kai kurios skruzdėlės minta žolės sėklomis, skruzdėlėmis ir kirmėlėmis. O boružėlė minta pačiais mažiausiais gyviais – amarais. Vaikinai, kodėl boružėlės taip vadinamos (pasakojimas lydimas iliustracijų demonstravimo) D. Nes jos išskiria „pieną“.

K. Išties karvės išskiria „pieną“, tik ne baltą, o nuodingą geltoną, kuris pavojaus metu atsiranda ant jų letenų klosčių. Tiesą sakant, tai kraujas, aitrus ir nemalonus kvapas. Todėl nei paukščiai, nei driežai karvių neėda. Juos dar galima vadinti migruojančiais vabalais.

Pasirodo, vasaros pabaigoje ir rudenį karvės skrenda žiemoti. O pavasarį ir vasaros pradžioje jie grįžta. Tačiau ne visos karvės išskrenda. Daugelis jų, kaip ir kiti vabalai, slepiasi plyšiuose, medžių žievės plyšiuose ir pernykštėje žolėje. Todėl, jei deginate pernykštę žolę, galite deginti ir vabzdžius. Su jais reikia elgtis atsargiai, o žolės soduose ir daržuose nedeginti.

Dabar šiek tiek pailsėkime.

AUTOMOBILIAI

Užsimerksite, patogiai įsitaisysite, klausysite muzikos „Drugelių šokis“ ir kartosite sau mano žodžius. „Guliu žolėje, žolė švelni ir šilkinė, įkvepiu nuostabaus aromato, girdžiu žiogų čiulbėjimą, vabzdžių ošimą, jaučiuosi gerai, ramu. Noriu būti draugas visiems, visiems. Bet tada papūtė vėjelis, jaučiu, kaip įgaunu jėgų, žvalumo, atsimerkiu, gera nuotaika.“ (galima praleisti gulint ant kilimo) Pailsėjome. Žaiskime žaidimą „KAS KUR GYVENA“.

Priešais jus išdėliotos kortelės su vabzdžių atvaizdais. Turite paimti kortelę ir įdėti ją į paveikslėlį, atitinkantį šio vabzdžio buveinę.

Demonstruojamas modelis, kurio pagalba galima pamatyti, kaip apsauginė žiogo spalva padeda jam pasiklysti žolėje (kartono lapas nudažytas vienodai žaliai ir pilkai, išilgai jo padarytas pjūvis, į kurį įdedama svirtis su įkišamas žiogas - jei svirtį judinate link žalios spalvos, tada žiogas nepastebimas, jei į pilką - žiogas iškart pastebimas).

Vaikai dėlioja korteles ir komentuoja savo pasirinkimą.

V. Gerai padaryta! Beveik visi atliko šią užduotį. Iš tiesų, vabzdžių spalva dažnai priklauso nuo jų buveinės. Tai padeda jiems pabėgti nuo priešų. Kai kurie dažymo dėka tampa nematomi. Taigi dygliuoklis atrodo kaip ant šakos augantis dygliukas. Kai kurie drugeliai, ramiai sėdėdami, primena lapą. Kai kurie yra nematomi ant medžio žievės.

Gėlių mantis yra panašus į gėlę, ant kurios jis sėdi. (pasakojimą lydi atitinkamų iliustracijų demonstravimas) Kiti vabzdžiai turi tokias ryškias spalvas, kad priešai nerizikuoja prie jų prisiartinti. Kodėl manote? (vaikų atsakymai) B. Teisingai! Raudonos, juodos, geltonos ir juodos spalvos vabzdžiai dažniausiai būna nemalonaus skonio, paukščiai jų neliečia. Yra vabzdžių, bombardierių vabalas, kurie pavojaus momentu išskiria kaustinių chemikalų srovę su aštriu kvapu. Kol priešas susivokia, vabalas pabėga. Dabar apibendrinkime. Taigi, kur gyvena vabzdžiai?

D. Žolėje, ant medžių, gėlėse, tvenkiniuose.

V. Gerai padaryta! Vaikinai, ar daug ar mažai vabzdžių žemėje? (vaikų atsakymai) Kas būtų, jei nebūtų vabzdžių? (vaikų atsakymai) Pažaiskime žaidimą „GERAI – BLOGAI“.

Ar daug skirtingų vabzdžių yra geri ar blogi? (vaikų atsakymai) Kas dar gero? (įdomu žiūrėti, gražu, maistas kitiems ir pan.) Kas blogai? (jie gali įgelti, trukdyti ilsėtis ir pan.) K. Šiandien keliavome per „Vabzdžių“ šalį. Vabzdžių pasaulis yra turtingas ir įvairus. Tarp jų yra naudingų ir kenksmingų. Mažas (žeminės blusos) ir didelis (Hercules vabalas) jo ilgis yra 19 cm, vabzdžių milžinas - 33 cm. Tačiau visi jie žemėje būtini ekologinei pusiausvyrai palaikyti. Saugodami juos saugome gamtą.

Pabaigoje vaikai kviečiami lipdyti ar piešti tai, kas jiems patinka.

tarša leidžia transporto priemonių srautą gyvenamojoje zonoje ne didesniu kaip 200 transporto priemonių per valandą intensyvumu. Deja, dabartinis išsivystymo lygis technologiniai procesai yra nepakankamas, kad būtų visiškai išvengta toksinių medžiagų išmetimo į atmosferą...“

"Sergey Galyonkin RINKODAROS ŽAIDIMAI RINKODARA*ŽAIDIMAI Sergey&Galyonkin versija"1.03 galyonkin.com 2 Sergejus Galyonkinas RINKODARO ŽAIDIMAI Turinys Vietoj&įvado 6 Kam&šiai&knyga auditorija 7 Apie&autorių &stilius 13 Biudžetas 14 Nekopijuoti...“

„Archeologijos, antropologijos ir etnografijos biuletenis. 2015. Nr. 4 (31) UFA II FORTELOGIJAS AUGALŲ BENDRIJŲ PASIEKIMO TYRIMAS SPOLE-ŽIAEDKLIŲ ANALIZĖS METODAIS R.G. Kurmanovas Pateikiami viduramžių Ufa II gyvenvietės telkinių sporų ir žiedadulkių analizės rezultatai. Augmeniją buvo galima rekonstruoti nuo pat gyvenvietės teritorijos išsivystymo momento...“

„FEDERALINĖ ŠVIETIMO AGENTŪRA GOVPO „MARI STATE UNIVERSITETAS“ ORGANIZMŲ, GYVENTOJŲ IR BENDRUOMENŲ RAIDOS POLIVARIACIJA Mokslinis leidinys Yoshkar-Ola BBK E 081 UDC 574 P 500 Atsakingas redaktorius: O. Voskresenskaja, dr. biol. Mokslai, docentas Redakcinė kolegija: G.O. Osmanova, dr. biol. mokslai, docentas; E.A. Alyabyševa, kandidatė...“

„Pietinio šiuolaikinės poezijos studijų centro 2014 m. rudens-žiemos žurnalas Nr. 1 eilėraščiai iš naujo Olesjos Nikolajevos ciklo vertimų iš naujosios baltarusių ir gruzinų poezijos Jevgenijus Reinas: sentimentalaus ekscentriko paradoksai Turinys Prosdia – lotyniškas atsekamasis popierius iš senovės graikų...“

„Leningrado srities universalioji mokslinė biblioteka Kraštotyros skyrius Vardai Leningrado srities KLOTINĖS ISTORIJOS KALENDORIUS 2013 Sankt Peterburgas BBK 91 lo I-51 Vardai Leningrado srities žemėlapyje 2013: kraštotyros specialistė. kalendorius / Dept. kraštotyros LOUNB; komp. I.A. Voronova, N.P. Makhova; redaguota...“

2017 www.svetainė – „Nemokama elektroninė biblioteka – įvairūs dokumentai“

Šioje svetainėje esanti medžiaga skelbiama tik informaciniais tikslais, visos teisės priklauso jų autoriams.
Jei nesutinkate, kad jūsų medžiaga būtų patalpinta šioje svetainėje, parašykite mums, mes ją pašalinsime per 1-2 darbo dienas.

Pamokos tikslas:

— supažindinti mokinius su vabzdžių ženklais.

Pamokos tikslai:

Suformuoti vaikams bendrą idėją apie vabzdžius ir jų išskirtines savybes;

— taikyti mokymo diferencijavimą ir individualizavimą;

— ugdyti rūpestingą požiūrį į aplinką;

- ugdyti mokinių kūrybinę vaizduotę.

Įranga:

Interaktyvi lenta, multimedijos pristatymas „Vabzdžiai“, vabzdžių nuotraukos: bitė, drugelis, vabalas, žiogas, laumžirgis, boružėlė; šeši apskritimai rudi, penki žali, penki mėlyni; aplikacijų rinkiniai (juodo popieriaus apskritimas, du raudoni puslankiai ir baltos gėlės, šeši maži juodi apskritimai, žalio kartono lapas, žirklės, klijai, spalvotas popierius, juodas flomasteris).

Pamokos planas:

  1. Organizacinis momentas (1 min.)
  2. Įvadinis pokalbis (4-5 min.). „Įvadas“ į pamokos temą.
  3. Pamokos temos atskleidimas. (10–12 min.)
  4. Darbas su vadovėliu (7-8 min.)
  5. Aplikacijos vykdymas (8-10 min.)
  6. Pamokos santrauka (2 min.)

Kūno kultūrai pamokos metu skiriamos 2-3 minutės.

Per užsiėmimus.

1. Organizacinis momentas.

Suteikiamas ilgai lauktas skambutis

Pamoka prasideda.

Vaikinai, sveiki! Sėdėkite ramiai savo vietose.

2. Įvadinis pokalbis.

– Mieli vaikinai, koks dabar metų laikas (ruduo), o visai neseniai buvo... (vaikų atsakymai – vasara). (1 SKAIDRĖ)Įsivaizduokite, kad vasara. Šviečia ryški saulė. Ir tu ir aš atsidūrėme ant žalios pievelės. Būtent čia mus pakvietė Klausimo skruzdėlė. Čia gyvena jo draugai.

- Bet kas jie tokie? Spėk!

„Šiuo metu čia labai smagu“. Kiek bičių skraido prie žydinčių žolelių (2 SKAIDRĖ). Kvepia medumi. Virš gėlių skraido drugeliai (3 SKAIDRĖ), kamanės dūzgia (4 SKAIDRĖ), vabalai (5 SKAIDRĖ), žolėje čiulba žiogai (6 SKAIDRĖ).

Kas gali įvardyti Klausimo skruzdėlės draugus? (Vaikų atsakymai: bitės, drugeliai, kamanės, vabalai, žiogai, laumžirgiai.)

– Kokiu žodžiu galime juos pavadinti? (Vabzdžiai.)

– Kas atspėjo, apie ką šiandien kalbėsime klasėje? (Apie vabzdžius.)

- Kaip kitaip galime pavadinti Ant? (Vabzdys.)

- Atspėk mįslę. Apie kokį vabzdį čia kalbama?

Jis plevėsuoja ir šoka virš gėlės,

Jis mojuoja raštuota vėduokle.

(Drugelis)

Įsivaizduokime, kad esame gražūs drugeliai (vaikai atsistoja).

Kūno kultūros minutė.

Gėlė miegojo (vaikai atsisėdo))

Ir staiga jis pabudo! (pakyla, išsitiesė)

Aš nebenorėjau miego! (purto galvą)

Nusišypsojo, pakylėtas, (mojavo rankomis)

Pakilo ir išskrido! (jie suko ratus ir tyliai atsisėdo į savo vietas)

3. Pamokos temos atskleidimas.

Vabzdžių yra daugiau nei milijonas. Jie gyvena visur, išskyrus giliąją jūrą. Daugelis jų turi šešias kojeles, porą antenų, vieną ar dvi poras sparnų ir trijų dalių korpusą. Svarbiausias vabzdžių jutimo organas yra jų ūsai, kai kurie turi pasišiaušę, kai kurie labai trumpi, o kai kurie ploni kaip siūlas! (7 SKAIDRĖ) Ilgos antenos padeda aplinkiniams vabzdžiams pajusti daiktus. Vabzdžių burna taip pat kiekvienam yra skirtinga ir priklauso nuo maisto, kurį jie valgo. Drugelis, kuris mėgsta vaišintis saldžiu nektaru, turi ilgą proboscią. Vabalas turi labai aštrius ir dantytus žandikaulius. (8 SKAIDRĖ) Daugelis vabzdžių blogai mato, o kai kurie išvis neturi akių. Tačiau laumžirgio akys užima beveik visą galvą, o kiekviena akis susideda iš daugybės okelių, kurių kiekviena gali suteikti savo įvaizdį. Laumžirgis žvelgia į visas puses ir, nesukdamas galvos, ilgomis kojomis griebia grobį! (9, 10 SKAIDRĖS) Ar manote, kad įmanoma sunaikinti vabzdžius (Ne). Kodėl? (Gamtoje viskas yra tarpusavyje susiję, jei žmonės naikina vabzdžius, paukščiai, kurie jais minta, mirs, paukščių nebus, vadinasi, nebus ir gyvūnų)

4. Darbas su vadovėliu. (p. 20)

Atidarykite savo vadovėlius į 20 puslapį.

Vaikai randa drugelio galvą, krūtinę, pilvą, antenas, akis ir snukį, su kuriais drugelis geria nektarą. Drugelis turi sparnus ir kojas ant krūtinės.

– Kiek sparnų turi drugelis? (Keturi)

- Kiek mes matome? (Du) Kodėl?

- Kiek kojų turi drugelis? (Šeši)

- Kokie vabzdžiai atskrido į drugelį? (Laumžirgis, boružėlė)

Mokytojas pakabina atitinkamas nuotraukas ant lentos. Vaikai apžiūri laumžirgį ir boružę ir randa tas pačias kūno dalis. Laumžirgis ir boružėlė neturi snukio, bet turi žandikaulius, nes šie vabzdžiai minta kitu maistu.

— Suskaičiuokite laumžirgio ir boružėlės kojų skaičių. Ką tu gali pasakyti? (jų yra šeši)

— Atkreipkite dėmesį į tinkamą puslapį (p. 21). Kokius vabzdžius matote?

- Suskaičiuokite vabzdžių kojas.

IŠVADA (vaikai tai daro patys): kad visi vabzdžiai turi 6 kojas.

— Ką Vėžlys aiškina Skruzdėlei (p. 20)? (Visi vabzdžiai turi šešias kojas. Skruzdė skaičiuoja kojas. Jis yra vabzdys.)

– Tai kaip žinoti, kuris gyvūnas yra vabzdys, o kuris ne? (Vaikų atsakymai: Mums reikia suskaičiuoti jo kojas)

Tarpdalykinis ryšys su matematikos pamoka:

– Kiek porų batų Skruzdė atnešė Drugeliui? (Vaikų atsakymai: trys) Kodėl? (Vaikų atsakymai: Drugelis yra vabzdys. Jis turi šešias kojas arba tris poras kojų, viena pora turi du batus. Dvi turi keturis, o trys - šešis batus. Taigi šešioms kojoms reikia šešių batų).

- Raskite paveikslėlį kairiojo puslapio viršuje. Pavadinkite gyvūnus, kurie nėra vabzdžiai. (Šimtakojis, vėžys, voras.)

- Kodėl? (Vaikų atsakymai: nes jie neturi šešių kojų)

– Kas žino, kaip vadinasi šis vabzdys? (Mokytoja vadovėlyje parodo maldininko piešinį). Ir atkreipia dėmesį į lentą (11 SKAIDRĖ)

- Dabar aš jums papasakosiu apie šį įdomų vabzdį.

Maldininkas paprastai stovi ant keturių iš šešių kojų ir laiko priekines kojas sulenktas priekyje, tarsi melsdamasis. Bet neapsigaukite! Tiesą sakant, šis plėšrūnas pasaloje laukia vabzdžių, kad žaibo greičiu sugriebtų neatsargų grobį. maldininkas - pietų vabzdys, daugelis su juo esate susidūrę. Įsivaizduokite, senovės graikai viduramžiais maldininkus laikė orų pranašu arba pavasario pranašu.

Ar norite sužinoti daugiau apie mūsų svarbiausią draugą – Skruzdėlę? (12 SKAIDRĖ)

Skruzdėlės priklauso vabzdžių klasei, kurių žemėje yra apie 1 milijonas rūšių (tai pusė visų žemėje esančių gyvūnų rūšių). Šių vabzdžių visuomenė panaši į žmonių visuomenę su savo karaliais, vergais, darbininkais ir kareiviais. Įdėkite skruzdėlę į stiklainį ir ji greitai mirs, nepaisydama gausaus maisto, tačiau ta pati skruzdėlė skruzdėlyne gali gyventi iki dvejų metų. Kiekviena skruzdėlė šeimoje atlieka tam tikrą funkciją. Sunerimusi skruzdėlė užima gynybinę pozą ir iš liaukos iššauna nerimą keliančią medžiagą. Užuodusios jį, tą patį daro ir kitos skruzdėlės.
Yra žinoma, kad raudonųjų miškinių skruzdėlių šeimos vienoje vietoje gyvena daugiau nei 100 metų, o viena patelė vidutiniškai gyvena apie 10 metų. Būtent tai suteikia šiems vabzdžiams gyvybės visuomenėje ar šeimoje. Ten yra daug skirtingi tipai skruzdėlės.

Vaikinai, ar manote, kad vorai yra vabzdžiai? (Ne) Tai ypatinga grupė – voragyviai. Skirtingai nuo vabzdžių, jie turi aštuonias kojas ir neturi sparnų. Vorams ant pilvo yra liaukos, kurios išskiria skystį, kuris ore stingsta gijos – voratinklio pavidalu.

– Kokius gyvūnus galima vadinti vabzdžiais? (kurios turi 6 kojas).

IV. Žaidimas „Atpažink vabzdį“ (Vaikai pakyla iš savo vietų ir garsais apsimeta vabzdžiais)

Ne žvėris, ne paukštis,

Nosis kaip mezgimo adata;

Musės – rėkia;

Jis atsisėda ir tyli;

Kas jį nužudys -

Jis pralies savo kraują. (Uodai) (13 SKAIDRĖ)

Kas yra aukščiau mūsų

Aukštyn kojomis

Jis vaikšto nebijodamas,

Ar nebijai nukristi? (Skristi) (14 SKAIDRĖ)

Kur miela, ten ji sukasi,

Kaip bitė.

Ji gelia ir dūzgia,

Kaip bitė.

Ir į kompotą įklimpsta kaip bitė.

Bet jis man neduoda medaus

Kaip bitė. (Vapsva) (15 SKAIDRĖ)

Dabar uždenkite pavadinimą apskritimais ir dar kartą pavadinkite vabzdžius.

Vaikai dirba pagal vadovėlį (p. 21)

- Pažiūrėkite į paveikslėlį žemiau. Kokius vabzdžius atpažinote? (Žiogas, kamanė.)

— Išmintingas vėžlys siūlo nuspalvinti piešinį. Kokią spalvą turėtumėte pasirinkti savo žiogui?

- O už kamanę?

— Perskaitykite Išmintingojo vėžlio klausimą. Kodėl žiogas žalias, o kamanė spalvinga?

- Žalia žiogai padeda pasislėpti nuo priešų. Jam labai sunku apsiginti, todėl slepiasi. Kamanė turi įgėlimą ir nebijo priešų. Savo marga spalva bando perspėti, kad jos neliestų, kitaip gali įgelti.

Vaikai nuspalvina paveikslėlį.

Kūno kultūros minutė.

Ryte laumžirgis pabudo,

Ji išsitiesė ir nusišypsojo.

Kartą ji nusiprausė rasa,

Jiedu grakščiai sukosi,

Trys - pasilenkė ir atsisėdo,

Ketvirtas jis atskrido.

Sustojo prie upės

Sukasi virš vandens.

  1. Paraiškos vykdymas

Ir šiandien mes savo rankomis pagaminsime vieną labai gražų vabzdį, vadinamą ladybug. (16 SKAIDRĖ) Ši beveik apvali blaktė su raudona arba oranžine elytra ir juodais taškais Ukrainos kaimuose vadinama saule. Maža, iš pažiūros nekenksminga vabzdė, lėtai šliaužianti palei medžių lapus ir kamienus, patraukdama dėmesį savo ryškia spalva. Ne veltui gamta jam suteikė tokią įspūdingą išvaizdą. Tai įspėjamasis ženklas paukščiams, kad jie nebandytų ėsti klaidos. Jei paspausite, iš jo „kelių“ iš karto išsiskiria geltono skysčio lašeliai, nuodingi ir su nemalonus kvapas. Jei jaunas paukštis dėl nepatyrimo paima į burną blakę, tai nesuteiks jam malonumo ir kitą kartą bus atsargesnis. Iš kojų išsiskiriantis skystis liaudyje vadinamas pienu. Ir natūralu, kad blakę jie pradėjo vadinti karve.
Žemėje yra daugiau nei 2 tūkstančiai boružėlių rūšių.

  1. Taigi, paimkite žalio kartono lapą. Apverskite spalvota puse žemyn. Nubrėžkite lapo kontūrus pagal šabloną. Iškirpk.
  2. Lapo viduryje įklijuokite juodą apskritimą.
  3. Suklijuokite du baltus pusovalius, šiek tiek paskleiskite į šonus.
  4. Raudonus klijuokite ant baltų pusovalių, taip pat šiek tiek paskleiskite į šonus.
  5. Ant sparnų priklijuokite mažus juodus apskritimus.
  6. Naudodami flomasterį nupieškite letenėles. Kiek iš jūsų atsimenate, kiek turėtų būti (6), galva ir antenos.

6. Pamokos santrauka.

Vaikinai, atsakykite į klausimą, kas yra vabzdžiai? (Tai gyvūnai, turintys šešias kojas) Ką jie dar turi? skiriamieji bruožai? (Jie taip pat turi sparnus ir antenas). Pateikite vabzdžių pavyzdžių.

Šiandien puikiai padirbėjai, gerai padirbėjai!